Zoran Mamić i njegov Al-Ain bolji od River Platea za finale Svjetskog klupskog prvenstva (VIDEO)

Al-Ain kojeg vodi Zoran Mamić izborio je finale FIFA Svjetskog klupskog prvenstva. Nakon 2:2 u 120 minuta protiv River Platea, Mamićeva momčad izborila je finale nakon izvođenja jedanaesteraca.

Odlično je utakmica krenula za momčad Zorana Mamića. Barman je ubacio loptu iz kornera, gužva je bila na prvoj vratnici a sve je iskoristio švedski napadač Marcus Berg koji dovodi svoju momčad u vodstvo.

Pokušao je River uzvratiti već u devetoj minuti, u šansi se našao Gonzalo Martinez no pucao je pokraj gola. River dvije minute kasnije ipak stiže do poravnanja. Dvije šanse nisu iskoristili jer je golman Eisa upisao dvije sjajne intervencije, no treći put puca Pratto, a Rafael Borre skreće loptu u mrežu.

U 16. minuti River stiže do brzog preokreta. Gonzalo Martinez posalo je loptu u prazan prostor gdje je utrčao Borre koji izlazi u veliku šansu i zabija svoj drgui pogodak danas.

Veliku priliku imao je Al-Ain u 26. minuti, no vratar Armani uspio je to obraniti. Nakon toga talijanski sudac Gianluca Rochi pokazao je na bijelu točku za Al-Ain, no konzultacije s VAR sobom, ipak je odlučeno da nema penala. U prvoj minuti sudačke nadoknade VAR opet nije imao milosti prema klubu iz UAE-a. Ovog puta su stigli do pogotka, no VAR je ipak rekao da je bilo zaleđe.

River je otišao na poluvrijeme s prednošću, no nije se dugo čekalo u drugom dijelu da Al-Ain poravna rezultat. U 51. minuti Caio započinje akciju svog kluba, a onda i majstorskom završnicom zabija za 2:2.

Dvostruki strijelac Borre imao je veliku šansu da dođe do hattricka u 60. minuti, no vratar Al-Aina bilježi još jednu fenomenalnu intervenciju refleksnom obranom. U 68. minuti Rochi pokazuje opet na bijelu točku, no ovog puta VAR nije promijenio njegovo mišljenje. Ahmad je čuvao protivnika, a odgovornost kod izvođenja penala preuzeo je Gonzalo Martinez. Napadač River Platea pucao je snažno, ali samo je zatresao gredu.

S obzirom da do kraja nije bilo pogodaka, utakmica je otišla na produžetke. Prvu šansu u produžecima vidjeli smo tek u 108. minuti. Nakon kornera, Pinola je zahvatio loptu ramenom i pucao, no lopta odlazi malo pokraj gola. Veliku prigodu za finale imao je Al-Ain u 117. minuti. Nakon prekida u velikoj šansi našao se Ahmad, no sjajno brani Armani.

Nakon 2:2  u 120 minuta igrači su pristupili izvođenju
jedanaesteraca. U prve četiri serije nije bilo promašaja. Golman Rivera Franco Armani dirao je loptu u četiri od ukupno pet izvedenih
jedanaesteraca, no niti jednom nije uspio obraniti. Golman Al-Aina u prve četiri serije niti jednom nije pogodio stranu na koju će pucati protivnik, no onda u petoj seriji čita Enza Pereza koji prilično loše puca.

Al-Ain u finalu čeka protivnika iz dvoboja japanske Kashime te španjolskog Real Madrida.