Zinedine Zidane više nije trener Real Madrida

U 13 sati danas, dosadašnji strateg Real Madrida Zinedine Zidane zakazo je press konfreneciju, na kojoj je objavio kako odlazi s mjesta trenera, nakon tri osvojene Lige prvaka u nizu.

Nakon što je svladao Liverpool u finalu u Kijevu, te se treći put u nizu okitio Ligom prvaka, francuski je trener na iznenađenje svih objavio svoj kraj na klupi madridskog tima.

Na Santiago Bernabeu stigao je početkom 2016. godine kao zamjena Rafi Benitezu koji je smijenjen zbog loših rezultata. Zidane je do kraja sezone uspio popraviti stvari, te Realu donijeti Ligu prvaka. Nakon toga, u drugoj se sezoni okitio još jednom Ligom prvaka te La Ligom.

U svojoj trećoj, te na kraju posljednjoj sezoni na klupi madridskog tima opet je osvojio najelitnije nogometno natjecanje, dok je u La Ligi ovog puta rezultat izostao, s obzirom da je Real završio treći, sa 17 bodova zaostatka iza Barcelone.

Osim toga, s Realom je osvojio jedan španjolski Superkup, dva europska, te dva Svjetska klupska prvenstva.

Zidane je na press konfrenciji kazao kako je došlo vrijeme za promjene u klubu i kod njega, dok je predsjednik kluba Florentino Perez izjavio kako je iznenađen odlukom nakon osvajanja Lige prvaka. Perez je također dodao, da mu je ‘Zizou’ tu vijest rekao jučer.