Zebec zbog vrijeđanja prijavio Bradarića i Matrljana

Dinamo je u drugoj polufinalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa pred 6.037 gledatelja na Maksimiru slavio protiv Rijeke rezultatom 3:0 (1:0) te je tako izborio finalni susret protiv Hajduka koji se prema rasporedu igra u svibnju u Vinkovcima.

Međutim utakmica nije prošla bez repova. Nezadovoljstvo gostujućeg tabora suđenjem sudačke šestorke predvođene Marijom Zebecom kulminiralo je nakon susreta kada je prema prijavi glavnog suca došlo do vrijeđanja koje su prema njemu uputili kapetan Rijeke Filip Bradarić te pomoćni trener Danko Matrljan.

Izvor: HNS

Nezadovoljan suđenjem je bio i trener Matjaž Kek koji je na konferenciji za novinare nakon susreta poručio da se radilo o cirkusu:

Čestitke Dinamu na prolasku u finale. Tko će slaviti u finalu, sada je svejedno. Dinamo je zasluženo slavio, prije svega sam nezadovoljan našim prvim poluvremenom kada nismo znali iskoristiti nesiguran Dinamo. Od 46. minute utakmica više nije bila bitna, počeo je cirkus, ali opet čestitam Dinamu i ne želim umanjiti njegovu pobjedu

Podsjetimo susret su obilježili četiri ključne sudačke procjene. Pogrešno dosuđeno zaleđe Hebera u 37. minuti susreta kad je sam krenuo prema vrataru Zagorcu, potencijalni kazneni udarac za Dinamo u 44. minuti kada je Bradarić u šesnaestercu igrao rukom, neopravdano dodijeljeni drugi žuti karton Bradariću na početku drugog poluvremena te rušenje Acostyja od strane Stojanovića u 71. minuti kada je umjesto prekršaja na 17 metara dosuđeno simuliranje igrača Rijeke.