Zajc rastužio Ljudski vrt, Ibričić razveselio Bonifiku

Remijem u derbiju u Ljudskom vrtu nogometaši Olimpije zadržali su čelnu poziciju u Prvoj ligi Telekom Slovenije. Ex-Hajdukovac Senijad Ibričić donio je pobjedu Luki Koper.

Prvi ovogodišnji veliki derbi između Maribora i Olimpije okončan je podjelom bodova, čime su puno zadovoljniji mogli biti gosti iz Ljubljane, koji su u prvom poluvremenu bili u potpuno podređenoj ulozi. Uraganski početak Mariborčani su okrunili pogotkom Milivoja Novakovića i u nastavku utakmice promašili još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva. U drugom poluvremenu Mariborčanin u zeleno – bijelom dresu Rok Kronavater pogodio je prečku, a u 78. minuti Miha Zajc glavom je zatresao domaću mrežu, što je rastužilo više od deset tisuća domaćih navijača, koji nisu bili najzadovoljniji suđenjem Nejca Kajtazovića. Razloga za nezadovoljstvo definitvno su imali, s obzirom da je sudačka trojka u 47. minuti Sintayehu Sallalichuponištila regularan pogodak.

Domžale su očito brzo preboljele ispad iz Europe protiv engleskog West Hama i pobjedom u Velenju skočile na drugu poziciju. Strijelci za pobjedu od 0:2 bili su Benjamin Morel u 7. minuti susreta iz kaznenog udarca, te Juninho u 86. Vrijedi zabilježiti kako je Francuz Morel u drugom poluvremenu propustio zabiti iz još jednog kaznenog udarca dosuđenog u korist Domžala. Junak pobjede Luke Koper protiv Celja bio je bivši igrač Hajduka Senijad Ibričić, koji je bio precizan iz igre te s bijele točke. Vodstvo gostima donio je bivši igrač Zadra Lovre Čirjak sigurnim udarcem iz kaznenog udarca u 26. minuti. Za izjednačenje Ibričić zabija 4 minute poslije preciznim udarcem s vrha šesnaest metara, a konačan rezultat postavlja u 86. minuti zgoditkom iz kaznenog udarca.

Krško
je minimalno slavilo protiv Gorice, dok su novaci u prvoj ligi Radomlje i Aluminij u zanimljivoj utakmici podijelili bodove.

Prva liga Telekom Slovenije, 4. kolo: Maribor – Olimpija 1:1 (1:0), Rudar – Domžale 0:2 (0:1), Luka Koper – Celje 2:1 (1:1), Krško – Gorica 1:0 (0:0), Radomlje – Aluminij 2:2 (1:0). Ljestvica: Olimpija 10, Domžale i Maribor 8, Celje, Gorica i Luka Koper 6, Krško 5, Rudar 4, Aluminij i Radomlje 1.