Zagreb 041 i Bubamara remizirali bez golova

Mršavi remi u Dugavama. NK Zagreb 041 ugostio je NK Bubamaru u susretu koji je završio bez pobjednika, ali i bez pogodaka. Utakmici je prethodio Bike Corteo u organizaciji domaćina koji je promoviranjem ekoloških načina transporta odlučio dati svoj doprinos lokalnoj zajednici.

Momčadi su u ovaj susret ušle u različitom ozračju. NK Zagreb je u prošlom kolu doživio neočekivan poraz od pretposljednjeg Omladinca (3:1), dok je Bubamara ostvarila visoku pobjedu (7:1) protiv drugoplasiranog Čulinca.

Za razliku od golijade u prošlom kolu, ovdje su obje ekipe odigrale prilično čvrsto i rezervirano pa je rezultat 0:0 sasvim primjeren.

Nakon nekoliko minuta kašnjenja glavni sudac dao je znak za početak utakmice. Obje ekipe su krenule čvrsto, što je uskoro dovelo i do prvih trzavica na terenu. Prvu priliku na utakmici imao je domaćin. Davor Periša ostao je sam na desnoj strani, ušao u šesnaesterac i pucao, ali je njegov udarac lijepom paradom ukrotio gostujuću vratar Štefin. Nismo dugo čekali na odgovor gostiju. U lijepoj akciji ispala je kompletna obrana Zagreba, ali je s gol linije požrtvovno spasio stoper Skendrović blokiravši udarac gostujućeg napadača. NK Zagreb 041 je sredinom poluvremena ostao bez prvog strijelca lige Kneževića koji je zbog ozljede zadnje lože morao izaći iz igre. Do kraja prvog dijela vidjeli smo tek dva žuta kartona. U 38. minuti je zbog prigovora požutio gostujući Cvetko, a zatim je zbog napucavanja lopte Matej Petković postao prvi javno opomenuti igrač u redovima NK Zagreba 041.

Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog. Tvrda utakmica bez puno prilika za gol. Bilježimo tek pokušaj Zagrebovog veznjaka Borjana Pačaka i nekoliko kornera. Gosti su također bili skromni u napadu. Sredinom drugog poluvremena vidjeli smo tek jednu njihovu polupriliku, ali je siguran na golu bio Dario Kavelj.

Iako na terenu nije bilo pretjerano uzbudljivo u nastavku utakmice probudili su se domaći navijači koji su pjesmom i skandiranjem do zadnje minute bodrili svoje igrače. Trud i borbenost su bili prisutni, ali rezultat se nije mijenjao. Do kraja smo zabilježili tek nekoliko oštrijih startova koji su sankcionirani žutim kartonima. Spomenimo da je glavni sudac bio Mihael Ljeljak, a njegovi pomoćnici Dorian Sužnjević i Domagoj Habulin.

Po završetku susreta domaći igrači su već tradicionalno došli pozdraviti tribinu, a pohvala za korektnost ide i gostujućem vrataru koji je po odlasku u svlačionicu zapljeskao domaćim navijačima.