Zadar i Slaven Belupo pridružili se Interu i Osijeku u osmini finala Hrvatskog kupa

Danas su odigrane dvije utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojima su Zadar i Slaven Belupo osigurali nastup u osmini finala natjecanja.

Na igralištu Ivan Barun u Bogdanovcima, Zadar je pred 200 gledatelja rezultatom 3-5 (3-3) nakon produžetaka porazio Vukovar 1991. Okršaj trećeligaša i drugoligaša ponudio je pravu kup dramu u kojoj je Zadar već u 19. minuti imao 0-3 vodstvo.

Strijelci za dalmatinskog predstavnika bili su Vlatko Blažević u 6. minuti iz kaznenog udarca, na 0-2 golčinom iz voleja s nekih 25 metara povisio je Kristijan Jurić u 14., a tri minute poslije 0-3, na ubačaj Antonija Repića, svojim drugim pogotkom postavlja prošlosezonski član zaprešićkog Intera (za kojeg je postigao 8 prvoligaških pogodaka) – Blažević.

U 43. minuti Vukovar stiže do smanjenja zaostatka, Žan Drahotuski je volejem s dvadesetak metara u mrežu protivnika pospremio jednu odbijenu loptu za 1-3. Dvije minute poslije Marko Foro je ubacio za Dina Brajkovića koji glavom s pet metara smanjuje na 2-3 pred odlazak na odmor.

U 90. minuti Vukovar je iz kaznenog udarca u potpunosti sustigao rezultatsku prednost Zadra. Siguran izvođač za odlazak u produžetke bio je 26-godišnji Ivan Plum.

U 104. minuti utakmice 3-4 za Zadar postavlja 19-godišnji Ivan Lepinjica (na posudbi iz Rijeke).

Konačnih 3-5 postavio je asistent za četvrti pogodak 24-godišnji Josip Majić.

Farmaceuti tek u drugom dijelu ‘slomili’ Udarnik

Sedmoplasirana momčad HT Prve lige gostovala je danas u Kurilovcu gdje je, pred tristotinjak gledatelja, rezultatom 0-2 (0-0) osigurala plasman u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Prema informacijama sa službene klupske stranice Farmaceuta, momčad Tomislava Ivkovića “po izrazito teškom terenu i jakom vjetru” slavila je pogocima Nowaka i Bongonguija.

Slaven Belupo je u prvih 45 minuta imao veliku nadmoć, no Delić, Bogojević i Bongongui nisu uspjeli realizirati izgledne situacije za svoju momčad. U 22. minuti Gordana nije realizirao kazneni udarac za Belupo, a do kraja prvog dijela i Nowak je upisao još jedan promašaj iz izgledne situacije.

Do vodstva Belupo stiže u prvoj minuti nastavka. Gordana je ubacio, a loptu s desetak metara u mrežu pospremio Krystian Nowak. Konačnih 0-2 postavio je Bongongui u 58. minuti utakmice. Delić je probio desnu stranu gostujuće obrane, ubacio u sredinu gdje je s nekih 15 metara 25-godišnji Bongongui iz voleja loptu pospremio u mrežu.

Zadar i Belupo tako su se pridružili Interu i Osijeku koji su osminu finala osigurali prolaskom Bednje iz Beletineca (0-3), odnosno Zagorec iz Krapine (0-3).

Sutra se igra još dvanaest utakmica šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa:

Primorac Biograd – Lokomotiva (15:30)
Zelina – GOŠK Dubrovnik (15:30)
Vrapče – Hajduk (15:30)
Križevci – Rijeka (15:30)
Jadran Luka Ploče – RNK Split (15:30)
Slavija Pleternica – Vinogradar (15:30)
Krk – Cibalia (15:30)
Sloga Nova Gradiška – Istra 1961 (15:30)