Za koga Rijeka i Hajduk trebaju navijati ovaj tjedan?

Donosimo kratak pregled utakmica koje treba pratiti tijekom tjedna, a koje utječu na status Rijeke (koef. 14,275) i Hajduka (10,775) u trećem (a nadamo se i četvrtom) pretkolu Europske lige.

Finale poljskog kupa igraju Lech (11,500) i Legia (28,000) danas u 16:00 sati. Utakmica nije toliko važna za Rijeku jer ima bolji koeficijent od Lecha, ali je važna Hajduku. Splićanima odgovara da Legia osvoji kup i da se Lech ne plasira u EL. Kasnije će i Rijeka i Hajduk navijati da Legia osvoji prvenstvo i plasira se u LP. S druge strane to neće odgovarati Dinamu (25,775) jer ima slabiji koeficijent od Legije.

Susret turskog prvenstva KasimpasaOsmanlispor danas u 19:00 nije od tolike važnosti jer Bursaspor (11,420) ionako ima samo teoretske šanse za plasman u EL, ali pobjeda Osmanlispora ga ostavlja bez ikakvih šansi tri kola prije kraja prvenstva. Trabzonspor (36,420) je ovaj vikend izgubio sve šanse za EL pa Turska neće imati predstavnika s boljim koef. od naših klubova.

Dinamo Bukurešt gostuje kod Astre (11,076) večeras u 19:30 sati. Astra je nakon jučerašnjeg remija Steaue (36,576) kući protiv Panduriija, osigurala titulu i plasman u Q3 LP. Steaua drži drugu poziciju koja vodi u Q3 LP putem ne prvaka. Ukoliko Dinamo ne osvoji tri boda večeras, izgubit će i teoretsku mogućnost za plasman u LP pa tako Steaua neće smetati našim predstavnicima ni u LP ni u EL.

Maccabi Tel Aviv (20.225) traži pobjedu protiv Hapoela Be’er Sheve (4,725) kako bi uhvatio priključak na vrhu izraelskog prvenstva. Trenutno zaostaje 3 boda, a nakon večerašnjeg derbija ostaju tri kola do kraja prvenstva. U slučaju istog broja bodova odlučuje ukupna gol razlika, a tu je Maccabi zasad u prednosti. Našima odgovara da Maccabi izbori plasman u LP i tako oslobodi jedno mjesto nositelja. Utakmica počinje u 19:55 sati.

Sutra u 18:00 Partizan (16,925) gostuje kod Surdulice. S obzirom da je Zvezda praktično osigurala titulu ostaje nada, mala doduše, da Partizan neće izboriti plasman u EL pa bi eventualni poraz bio mali korak u tom smjeru.

U srijedu nema nama zanimljivih utakmica, ali su u četvrtak na rasporedu finala švedskog i danskog kupa.

Za upražnjeno mjesto u EL i pobjednika švedskog kupa bore se Malmo (18,975) i Hacken (5,975). Jasno je da navijamo za Hacken, a utakmica se igra u 15:30 sati.

Finale danskog kupa igraju Aarhus i Kopenhagen u 17:00 sati. Iako će Kopenhagen najvjerojatnije u LP, bilo bi dobro da Aarhus osvoji kup kako bi Midtjyllandu (14,720) bilo teže ostvariti plasman u EL. Trenutno drži četvrto mjesto koje će voditi u EL samo ako Kopenhagen osvoji kup. Doduše u Danskoj je ostalo još 6 kola do kraja prvenstva pa je još sve otvoreno.