Young Boys preokretom do slavlja na Maksimiru i grupne faze Lige prvaka

Švicarski prvak Young Boys je u uzvratnom susretu playoff faze Lige prvaka pred 28.137 gledatelja na Maksimiru slavio protiv Dinama rezultatom 1:2 (1:0) te je s ukupnih 2:3 izborio grupnu fazu najprestižnijeg europskog klupskog natjecanja.

Pogodak za Plave je postigao Izet Hajrović dok je preokret gostima donio dvostruki strijelac Hoarau.

Dinamo je poveo već u 7. minuti utakmice. Gojak je u šesnaestercu pronašao Olma čije dodavanje kratko do Hajrovića odbija obrana Young Boysa. Bosanskohercegovački veznjak snažnim i preciznim udarcem je matirao vratara Von Ballmoosa.

Švicarci do izjednačenja dolaze u 64. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Hoarau. Prethodno se Roger Assale driblingom odlično oslobodio Leovca koji ga ruši u kaznenom prostoru, a sudac Kuipers je opravdano pokazao na bijelu točku.

Samo dvije minute kasnije korner je izveo Sow, a asistent za Hoarau je bio Wüthrich.

Plavi su najbliže izjednačenju bili u 71. minuti kada je udarac Hajrovića zaustavila vratnica.

Dinamo će tako europsku jesen provesti u grupnoj fazi Europske lige, a ždrijeb će biti održan u petak u Monacu dok je ždrijeb Lige prvaka na rasporedu dan ranije.