Vručina zapaprio Mariboru, Olimpija na +4

Rutiniranom pobjedom protiv Radomlja vodeća Olimpija ponovo je povećala prednost ispred drugoplasiranog Maribora, koji je kod Rudara izvukao samo bod. U 11. kolu Prve lige Telekom Slovenije najefikasniji su bili Domžalčani.

Otužno prazne Stožice su u subotu navečer svjedočile novoj pobjedi Olimpije, koja je protiv fenjeraša iz Radomlja odigrala jako prosječnu utakmicu, no i to je bilo dovoljno za nova tri boda. Nakon mirnih uvodnih pola sata opet je zabljesnuo veznjak Miha Zajc, koji je nakon promašaja Leona Benka loptu pospremio u gostujuću mrežu, a na sličan način je u drugom poluvremenu konačan rezultat postavio Andraž Kirm.

Zmajčeki su tako sa zanimanjem ispratili jučerašnje gostovanje Maribora u Velenju, koje je donijelo puno zanimljivosti i podjelu bodova. U prvih 45 minuta igra gostiju vrtjela se oko iskusnog napadača Milivoja Novakovića, koji je u 26. minuti manirom vrhunskog golgetera doveo Vijoličaste do prednosti, dok je na drugoj strani Jasmin Handanović dvaput nadmudrio nepredvidljivog Johna Maryja. Drugo poluvrijeme je očekivano započelo ofenzivnijim pristupom Rudara. U 66.minuti lopta je došla do Bojana Vručine, koji se snažnim volejem pobrinuo za izjednačenje, a u završnici se mreže unatoč brojnim prilikama više nisu zatresle.

Novu efikasnu predstavu pružili su Domžalčani, za koje je prvi pogodak protiv Krškog postigao Marko Alvir, Celje je zahvaljujući eurogolu Dalibora Volaša iz slobodnjaka slavilo u Novoj Gorici, dok su Aluminij i Luka Koper odigrali jedini susret bez postignutog pogotka.

Prva liga Telekom Slovenije, 11. kolo: Rudar – Maribor 1:1 (0:1), Aluminij – Luka Koper 0:0, Gorica – Celje 0:1 (0:1), Olimpija – Kalcer Radomlje 2:0 (1:0), Domžale – Krško 5:0 (3:0). Ljestvica: Olimpija 25, Maribor 21, Domžale 20, Gorica (-1), Luka Koper (-1) in Celje 16, Rudar in Krško 12, Aluminij 9, Kalcer Radomlje 4.