Vlašić strijelac u derbiju protiv Zenita (VIDEO)

pfc-cska.com

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić nastavlja u ruskom prvenstvenu tamo gdje je stao na koncu prošle sezone. U derbi susretu 3. kola Premier Lige bio je strijelac na gostovanju kod aktualnog prvaka Zenita koji je na koncu slavio rezultatom 2:1 (1:1).

Vlašić je propustio prva dva kola zbog ozljede, a u međuvremenu je od strane navijača proglašen za najboljeg igrača CSKA u prošloj sezoni u kojoj je u 38 utakmica postigao 13 golova čime je bio i najbolji strijelac kluba.

U današnjem susretu poveli su domaćini u 19. minuti kada je nakon asistencije Dzyube sa šest metara snažnim udarcem iz poluvoleja poentirao Azmoun.

Već sedam minuta kasnije moskovski klub dolazi do izjednačenja kada je nakon solo akcije izvrsnim udarcem s oko 20 metara pogodio Nikola Vlašić.

Nažalost po CSKA majstorija hrvatskog reprezentativca nije bila dovoljna da na teškom gostovanju dođu do boda obzirom da je u 69. minuti svoj drugo zgoditak za Zenit postigao iranski napadač Azmoun. Ovaj put je poentirao s 12 metara prizemnim udarcem nakon povratnog dodavanja Karavaeva.

U redovima domaćih čitav susret je odigrao Dejan Lovren dok kod gostiju Kristijan Bistrović nije ulazio u igru, a Vlašića je u 81. minuti zamijenio Sigurdsson.

Dodajmo da je nakon transfera iz zagrebačkog Dinama debi u redovima moskovskog imenjaka upisao Nikola Moro koji je u igru ušao u 69. minuti umjesto Fomina u domaćoj 2:0 pobjedi nad Rostovom.

Nakon tri kola nove sezone na vrhu ljestvice nalazi se Zenit koji je jedini ostvario maksimalni učinak, a dva boda manje imaju Dinamo i Lokomotiv.