Vizinger na vrhu ljestvice strijelaca u Sloveniji (VIDEO)

nk-celje.si

Slovenija na jesen neće imati predstavnika u Europi nakon što je Maribor ispao protiv bugarskog Ludogoreca. Dramatična utakmica u Sloveniji završila je 2:2 što je bilo dovoljno za prvaka Bugarske (prva utakmica završila je bez golova) kojeg sad u grupnoj fazi EL čekaju dvoboji s CSKA-a iz Moskve, Espanyolom te Ferencvarosem.

Mariborčani su se brzo digli nakon poraza i za vikend svladali Domžale koje ostaju na dnu ljestvice zbog čega je mladi talentirani trener Simon Rožman nakon tri godine i usprkos ugovoru koji je nedavno potpisao na neodređeno vrijeme odlučio napustiti klub.

Jedna odlična reakcija Jasmina Mešanovića u 7. minuti utakmice bila je dovoljno za minimalnu pobjedu aktualnih prvaka dok je s druge strane sudac poništio čak tri zgoditka domaćina zbog (u jednom slučaju dvojbenog) zaleđa. Pomoćni trener Aleš Kačičnik je nakon utakmice dao izjavu umjesto isključenog Rožmana te čestitao svojim igračima za dobru igru. Iako se time slažemo, mirnoća Domžalčana u ovakvoj kriznoj situaciji unosi sve veći nemir među navijače kluba.

Prva ekipa lige jednako tako je iznenađujuća kao zadnja. Aluminij iz Kidričeva je na domaćem stadionu ‘u šumi’ svladao i konkurente iz Murske Sobote. Matic Vrbanec potpisao se pod gol nakon prekrasne asistencije Šibenčana Ante Živkovića. Možda još ljepši bio je autogol Matica Maruška u 91. minuti za konačnih 2:0.

Pritisak na Aluminiju još uvijek drži Olimpija koja je s preokretom na hrvatski pogon došla do tri boda u Sežani. 1500 gledatelja (rekord stadiona) razveselilo se prvom zgoditku Stevana Stevanovića u 18. minuti da bi kasnije Luka Menalo i Ante Vukušić preokrenuli rezultat. Sinjski dijamant u Ljubljani opet sjaji jače, s petim golom u sezoni nalazi se na drugom mjestu najboljih strijelaca lige, zajedno sa Senijadom Ibričićem. Prvo mjesto nakon osam kola pripada Predragu Sikimiću i Dariju Vizingeru.

Međimurec u dresu Celja je protiv jako lošeg Rudara iz Velenja upisao dva gola, a u drugom poluvremenu i promašio jedanaesterac zbog kojeg se nije previše zabrinuo – već u tom trenutku je bilo 3:0 za domaćine. Rudar je odigrao utakmicu za zaborav i svakako je nakon četvrtine prvenstva prvi kandidat za ispadanje u drugu ligu, posebno nakon pobjede ljubljanskog Brava protiv Triglava iz Kranja s 1:0.

Gosti iz Gorenjske su zaradili tri crvena kartona te su derbi začelja završili sa samo osam igrača. Trener Triglava Dejan Dončić je u intervjuu nakon utakmice rekao da ipak mora čestitati svojim igračima za iskazanu želju, volju i karakter.