Vida, Vukušić, Kolar i Filipović strijelci; pobjeda Leke u derbiju (VIDEO)

Besiktas / Facebook

Osam pogodak i dvije asistencije upisali su hrvatski nogometaši u svojim klubovima danas. Od trenera izdvajamo važnu pobjedu Ivana Leke te kiks Nike Kovača i njegova Bayerna.

Sedmi pogodak Kolara

U utakmici 33. kola poljske Ekstraklase u grupi za ispadanje Wisla i Slask remizirali su rezultatom 1:1. Gosti su poveli u osmoj minuti ali bod Wisli u 27. je minuti donio hrvatski napadač Marko Kolar sedmim pogotkom u poljskom prvenstvu ove sezone.

Wisla je na tablici prva među ekipama koje su bile u grupi za ispadanje, ima 43 boda.

Vida opet strijelac

Hrvatski stoper Domagoj Vida postigao je svoj treći prvenstveni pogodak u Turskoj. Njegov Bešiktaš danas je uvjerljivo svladao Ankaragucu za koji nastupa Ante Kulušić rezultatom 4:1.

Vida je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 54. minuti. Do početka mjeseca travnja Vida nije imao niti jedan pogodak ove sezone, a sada je u samo četiri utakmice zabio tri pogotka.

Vida je odigrao svih 90 minuta dok je za Ankaragucu do 65. minute igrao hrvatski branič Ante Kulušić. Kulušić se turskom timu pridružio početkom godine, imao je nekoliko sjajnih nastupa koja su ga smjestila u momčad kola, ali ovog vikenda nije odigrao baš najbolju utakmicu.

Gol iz slobodnjaka i asistencija Filipovića

Gorica je u susretu 29. kola slovenske prve lige uvjerljivo s 4:0 svladala Celje. Dobru utakmicu odigrao je i hrvatski nogometaš Andrija Filipović koji je upisao pogodak i asistenciju.

Gorica je povela u 26. minuti kada Velikonja pogađa za 1:0 na asistenciju Filipovića. Hrvatski nogometaš postavio je i konačan rezultat, kada je u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela iz slobodnog udarca pogodio za 4:0.

Osim Filipovića koji je zamijenjen u 79. minuti za Goricu je igrao i Matteo Tomicek cijelu utakmicu. U redovima Celja svih 90 minuta odigrali su naši Lovro Cvek i Dario Vizinger.

Pogoci Vukušića i Kordića, Štiglec asistent

U utakmici 29. kola slovenskog prvenstva branitelj naslova Olimpija svladala je pred skromnom posjetom posljednje Krško rezultatom 3:2. Domaći su poveli u 20. minuti kada zabija Cekici na asistenciju hrvatskog braniča Dine Štigleca. Olimpija je vodstvo povisila iz penala krajem prvog dijela, a Krško se u igru vraća u 51. kada naš Ante Vukušić zabija svoj četvrti prvenstveni pogodak.

Olimpija se vratila na dva gola prednosti u 86. minuti a poraz je ublažio još jedan hrvatski nogometaš Ante Kordić koji u 90. minuti zabija svoj drugi prvenstveni gol.

Štiglec je odigrao svih 90 minuta za Olimpiju, a za Krško cijeli su susret odigrali Mario Cetina, Robert Jandrek, Ante Kordić, Danijel Stefulj, Ante Vukušić, a Marin Perić zamijenjen je početkom drugog dijela.

Olimpija je na tablici druga s 57 bodova, a Krško je posljednje s 20 bodova.

Plazibat dvostruki strijelac

Singapurski prvoligaš Hougang poražen je na gostovanju kod Bruneia. Za gostujuću momčad cijelu je utakmicu odigrao hrvatski napadač Stipe Plazibat koji je u porazu svoje momčadi (3:2) zabio oba pogotka. Plazibat je najprije zabio u 53. minuti za 1:1, da bi tri minute kasnije svojoj ekipi donio i preokret. Ipak, do kraja utakmice Brunei zabija još dva gola te opet preokreće rezultat u svoju korist.

Hougang nakon osam odigranih utakmica ima 15 bodova i zauzima drugu poziciju u prvenstvu.

Pogodak Rivića

Talijanski četvrtoligaš Ambrosiana svladala je danas Olginatese rezultatom 1:2. Domaća momčad imala je vodstvo no Ambrosiana je stigla do preokreta u drugom dijelu. Započeo ga je 33-godišnji hrvatski nogometaš Stiven Rivić koji u 47. minuti zabija za 1:1.

Hrvatskom nogometašu to je drugi pogodak u četvrtoj talijanskoj ligi za Ambrosianu koja se nakon 33 kola nalazi na 16. poziciji koja vodi u playout.

Veliki kiks Kovača

Nakon poraza Dortmunda u derbiju protiv Schalkea jučer, danas se očekivao trijumf Bayerna u bavarskom ogledu protiv Nurnberga te približavanje obrani titule prvaka. Ipak, momčad Nike Kovača kiksala je danas (1:1) te tako borbu za prvo mjesto ostavila otvorenom.

Nurnberg je vodio od 48. minute ali je pogotkom Gnabrya u 75. minuti Bayern izjednačio. Tu nije bio kraj neizvjesnoj završnici. U 90. minuti Nurnberg dobiva novu šansu za vodstvo. Lakat Daviesa sudac utakmice okarakterizirao je kao kazneni udarac za domaće, ali Leibold pogađa stativu. Bayern je imao veliku šansu kazniti to, u petoj minuti sudačke nadoknade svi domaći igrači došli su u napad, a u kontri u veliku šansu izlazi Kingsley Coman koji je išao sam na vratara, ali puca ravno u njega.

Tri su kola do kraja, Bayern ima dva boda više od Dortmunda. U sljedećem kolu na Allianz Arenu dolazi Hannover, a nakon toga Kovačevu momčad očekuju dva nezgodna ogleda – protiv Leipziga i Eintracht Frankfurta. U zadnja tri kola Bayern mora osvojiti sedam bodova da bi osigurali titulu prvaka.

Važna pobjeda Leke

Iako je bodovni zaostatak za Genkom velik (sedam bodova), Club Brugge ne odustaje od borbe za titulu prvaka s obzirom na to da do kraja prvenstva između ostalih utakmica imaju izravan ogled s Genkom. Danas je Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko u derbiju kola svladao Anderlecht minimalnim rezultatom 1:0, a pogodak odluke pao je u 75. minuti.

Za Brugge nisu nastupili Letica te ozlijeđeni Mitrović, dok je za Anderlecht svih 90 minuta odigrao Antonio Milić a Ivan Santini ušao je s klupe u 79. minuti.

Šesti poraz u nizu Golema

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport kojeg vodi hrvatski trener Toni Golem ne izlazi iz velike krize. Danas su upisali svoj šesti prvenstveni poraz u nizu te je ostanak u drugoj ligi, kao i ostanak Golema na klupi pod velikim upitnikom. Vezanim porazima Balmazujvaros je došao na samo tri boda iznad pozicije koja vodi u treću ligu, te će u posljednja četiri kola grčevito tražiti svoj ostanak.

Balmazujvaros je danas poražen kod Nyiregyhaze rezultatom 1:0.

Izdvajamo i Ivana Rakitića od sinoć. On je sa svojom Barcelonom svladao Levante s 1:0 te tako tri kola prije kraja prvenstva osigurao titulu prvaka. Peta je ovo sezona Rakitića u Barceloni i četvrta titula. Samo jednu sezonu noseći dres Blaugrane Rakitić nije osvojio titulu španjolskog prvaka. Rakitić je također u igri za još dva trofeja, s obzirom na to da Barcelona igra polufinale Lige prvaka te finale Kupa Kralja.