Velika pobjeda Sablićeva Širokog; dva pogotka Alvira, po jedan Roguljića, Schildenfelda i Dangubića (VIDEO)

Široki Brijeg / Facebook

U subotnjim susretima, šest se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce. U pobjedi Širokog Brijega našeg Gorana Sablića strijelci su bili Menalo i Baraban, dok je dva pogotka u Sloveniji postigao Marko Alvir. U strijelce su se još upisali i Ante Roguljić, Gordon Schildenfeld, Luka Bogdan te Filip Dangubić.

Velika pobjeda Širokog, pogoci Menala i Barabana

Široki Brijeg našeg Gorana Sablića upisao je veliku pobjedu na gostovanju u Tuzli kod Slobode, bilo je 0-3. Goste je u osmoj minuti u vodstvo doveo hrvatski veznjak Luka Menalo, a konačan rezultat postavio je napadač Ivan Baraban u 87. minuti. Široki se ovom pobjedom približio prvoplasiranom Zrinjskom na tri boda zaostatka nakon što je tim iz Mostara poražen protiv Sarajeva.

Dva pogotka Alvira

Momčad Domžala ostvarila je pobjedu u 13. kolu slovenskog prvenstva na gostovanju kod ND Gorice rezultatom 1-3. Junak utakmice bio je hrvatski napadač Marko Alvir, koji je najprije u 36. minuti poravnao rezultat na 1-1, da bi u 69. postavio konačan rezultat. Kod gostiju je osim Alvira cijeli susret igrao i branič Dario Melnjak, dok je kod domaćih naš napadač Andrija Filipović u igru ušao u 78. minuti. Domžale nakon 13 kola ima 19 bodova na trećoj poziciji prvenstva, a Gorica je peta s isto toliko bodova.

Remi Kovača s Dortmundom

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača remizirao je na svom terenu s prvoplasiranom Borussijom Dortmund 2-2. Gosti su pogocima Sahina i Philippa imali vodstvo od 0-2, ali su domaći pogocima u razmaku od četiri minute Hallera i Wolfa stigli do boda dvadesetak minuta prije kraja. Cijeli susret za Kovačevu momčad odigrao je hrvatski napadač Ante Rebić, koji je sredinom prvog dijela postigao pogodak, no on je poništen zbog zaleđa, u situaciji koja je dosta dvojbena. Eintracht nakon devet odigranih utakmica ima 14 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

Novi pogodak Dangubića

Nakon dva pogotka u Kupu prošlog tjedna, Filip Dangubić opet se upisao u strijelce. Momčad Celja poražena je danas u susretu 13. kolu slovenske Prve Lige protiv Aluminija 1-2. Domaći su poveli u 22. minuti kada je mrežu gostiju pogodio naš napadač Filip Dangubić kojem je to šesti pogodak u ovoj sezoni. Celje je vodstvo imalo do 80. minute, no gosti su preokrenuli u posljednjih deset minuta. Celje nakon 13 kola ima 12 bodova i nalazi se na osmoj poziciji.

Prvijenac Roguljića

Ciparski Paphos upisao je četvrtu prvenstvenu pobjedu u osmom kolu ciparskog prvenstva. Domaći su s visokih 4-0 pobijedili Neu Salamis, a do 79. minute igrao je i hrvatski veznjak Ante Roguljić. Sedam minuta prije nego što je izašao iz igre, Roguljić je postigao i svoj prvi pogodak u novom klubu, treći njegove momčadi na utakmici. Paphos nakon sedam odigranih utakmica ima 14 bodova i nalazi se na trećoj poziciji, te utakmicu zaostatka.

Prvi pogodak i za Schildenfelda

Svoj prvi pogodak na Cipru postigao je i hrvatski stoper Gordon Schildenfeld. Momčad Anorthosisa pobijedila je Achnas rezultatom 1-2, a pobjednički pogodak u 85. je minuti postigao hrvatski stoper. Osim njega, cijeli je susret za goste odigrao i Danijel Pranjić, dok je kod domaćih cijeli susret odigrao Davor Rogač. Anorthosis je prvi nakon osam kola s 18 bodova, dok je Achnas pretposljednji sa samo četiri.

Remi i dva crvena u poljskom derbiju

U derbiju 13. kolu poljskog prvenstva neodlučeno su odigrali Lechia i Lech, bilo je 3-3. Domaći su dva puta u prvom dijelu imala vodstvo, no gosti su oba puta uspjeli stizati njihovu prednost. Gosti su u 72. minuti i poveli 2-3, ali je autogol Dilavera donio bod i domaćima. Utakmica je završena uz dva crvena kartona, a za momčad Lecha našeg Nenada Bjelice do 28. minute igrao je Mario Šitum. Za domaće je cijeli susret odigrao naš mladi veznjak Mato Miloš. Lech nakon 13 kola na tablici ima 23 boda, jednako kao i Gornik Zabrze te Zaglebie, dok je Lechia 12. s 14.

Pogodak Bogdana u porazu

U utakmici treće talijanske lige Catania je poražena na svom terenu s 1-2 protiv Sicula Leonzia. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski branič Luka Bogdan, koji je u 83. minuti postigao i utješni pogodak za svoju momčad. Catania je druga nakon deset kola s 19 bodova.

Poraz Burića

Nakon pobjede u prošlom kolu protiv Auea, momčad Greuther Fürtha kojeg vodi naš Damir Burić poražen je kod Union Berlina rezultatom 3-1. Cijeli susret za Fürth je odigrao Mario Maloča, dok je kod domaće momčadi Damir Kreilach u igru ušao s klupe u 80. minuti. Nakon 11 kola Union se nalazi na trećoj poziciji s 21 bodom, dok je Fürth 17. sa sedam bodova.

Pobjeda Al-Aina

Al Ain kojeg vodi Zoran Mamić ostvario je gostujuću pobjedu od 0-2 protiv Emiratesa u susretu petog kola Ujedinjenih Arapskih Emirata. Nakon pet kola Al Ain je prvi na tablici s 13 bodova.

Novi poraz Gol Gohara

Iranski drugoligaš Gol Gohar kojeg vodi naš Vinko Begović upisao je drugi prvenstveni poraz u nizu. Bolja je danas bila prvoplasirana momčad Naft Ahvaza rezultatom 1-0. Begovićev Gol Gohar nakon deset odigranih utakmica ima 13 bodova i nalazi se na tek 11. poziciji.