Varteksu minimalna pobjeda nad Čepinom (VIDEO)

NK Varteks, Varazdin - FB Official

Odličan susret pun tempa, ali s malo prilika s obje strane i zaslužena 1-0 pobjeda Varteksa nad Čepinom.

U pružanju nečeg više, za nogometaše obiju momčadi velika je prepreka bio teren stadiona Sloboda, kojeg je Zajednica sportskih udruga namijenila Varteksu za njihove domaće utakmice u 3. HNL. Travnjak koji više sliči na krumpirište nego na nogometni teren.

Prvu priliku bilježe domaći, spustio se u 8. minuti Šoštarić po desnoj strani, ali njegov udarac odlazi tik preko vratnice. Tri minute kasnije gosti su u mat poziciji. Ispala je domaća obrana, Damjanović ostao sam na 12 metara pred Drevenom, ali Dreven fantastično brani. U 26. minuti u sličnoj situaciji je Varteks. Okliznuo se Lamza, loptu uzima Malnar koji se sjurio sam na gol Čepina i kad je trebao poentirati šalje loptu do Takotokua koji dobro puca, lopta prolazi vratara Čepina, ali s linije loptu izbacuje Ivić. I kad se mislilo da će se na poluvrijeme bez golova, Varteks je poveo. Srušen je na ulazu u kazneni prostor Sokser, prvi pokušaj Bumbara gosti čiste, u drugom Malnar pogađa Broza koji je viši u skoku i od Kordića i Varteks vodi 1-0.

U drugi dio bolje su krenuli gosti i već u 50. minuti Čepin je blizu izjednačenja, ali je Dreven na mjestu. Dva kornera zaredom, prvo udarac Brlića, a nakon toga i Bošnjakovića Dreven čupa ispod svoje prečke. Zanimljivo, to su bile i jedine prilike u drugom dijelu do 87. minute kad Hižak izlazi sam pred Kordića, ali si daje predugi for pa opasnosti po vrata Čepina nije ni bilo.

Spomenimo na kraju da je utakmicu sudio odlični Patrik Kolarić iz Strahoninca.

Varaždince, koji su nakon nepotpunog 5. kola na 7 osvojenih bodova, zahvaljujući kojima su se učvrstili u sredini ljestvice, u sljedećem kolu čeka put Đakova gdje ih već u srijedu čeka Croatia.