Varteksu bod na teškom gostovanju

Nogometaši Varteksa su u prvom kolu nastavka natjecanja u MŽML Čakovec – Varaždin, odigrali 0-0 na neugodnom gostovanju u Nedelišću. Teren koji je tradicionalno vruć (ne tako davno Rijeka je ispala u Kupu od Nedelišća), Bumbari su napustili zadovoljni bodom, posebno ako uzmemo u obzir teške vremenske uvjete u prvom poluvremenu, gdje je smjer vjetra išao na štetu obrane Varteksa.

U 5. minuti najveća prigoda na utakmici, kada domaćin pogađa vratnicu. Općenito je prvo poluvrijeme Nedelišće vršilo pritisak na obranu Varteksa, no bez previše izglednih prigoda. U nastavku susreta, Varteks uspostavlja kontrolu igre, a na njihovu žalost, vjetar je prestao te obrana Nedelišća nije bila na mukama prilikom ispucavanja lopte, kao što je bio slučaj s obranom Bumbara. Najveću prigodu za Varteks propustio je Medved, čiji udarac s 5 metara leđima brani golman Nedelišća.

Suđenje je okarakterizirano kao loše, na štetu obje ekipe. Spomenimo i kako je vodeći Polet pobijedio Jalžabet 3-1, te se odvojio od Varteksa na dva boda prednosti. U idućem kolu, Varteks dočekuje momčad NK Plitvica.