Varteks se porazom od favoriziranog Varaždina oprostio od županijskog kupa

Shema županijskog kupa u četvrtfinalu je spojila navijački NK Varteks i prvog pretendenta na plasman u elitni rang hrvatskog nogometa, NK Varaždin.

Želimir Orehovec na klupi Bumbara odlučio je izvesti najjači sastav, dok je njegov kolega Miljenko Mumlek odlučio dobro ispremiješati sastav i pričuvati najzvučnije pojedince za subotnji ogled protiv Dinama II.

Tvrdu i borbenu utakmicu bez prevelikih prilika gledali smo u prvih tridesetak minuta, a prvi su zaprijetili domaćini. Na lijepu povratnu loptu utrčao je Brlečić, ali očajan udarac završava u bloku Dominika Broza. Ni minute kasnije, Kuhar je na suprotnoj strani izborio obećavajući slobodni udarac na sedamnaest metara iskosa. Loptu je uzeo Šoštarić i pogodio zid, a obijenu je loptu poslao direktno u Gavranovića.

U 34. minuti domaćini su iskoristili veliku pogrešku gostujuće obrane na čelu s vratarom Domjanom. Duga lopta iz sredine terena išla je prema Glavici, obrana Varteksa ostala je u ‘brisanom prostoru’, a Domjanova ‘bi ne bi’ reakcija koštala ga je pogotka. Glavica je prošao pokraj njega, poslao mu loptu kroz noge koju je mogao stići Novoselec, no on se poskliznuo i otišao u gol, a Vuk je samo zakucao loptu za vodstvo domaćina.

Nakon primljenog pogotka ‘Bumbari’ su odlučili poletjeti te su igrali svojevrsni pressing po cijelom terenu. Svoju su priliku uglavnom tražili iz prekida, a iz jednog u 42. minuti Broz je rastegnuo Gavranovića koji šalje loptu u korner. Strijelac prvog pogotka mogao je u posljednjoj minuti prvog dijela povećati vodstvo. Lijepo si je stvorio prostor za udarac lijevom nogom, pucao, ali vratar Domjan ovaj je put kvalitetno reagirao i osigurao ‘samo’ pogodak zaostatka za goste na poluvremenu.

Prekaljeni Veldin Karić ipak nije mogao pratiti tempo mlađih momaka te je na poluvremenu ostao u svlačionici, a na teren je poslan Luka Modrić.

U drugom poluvremenu gledali smo Varteks u pokušaju stizanja rezultata i mirni Varaždin s druge strane. Prvi su ponovno zaprijetili domaći tek u 66. minuti kad volej Kolarića odlazi daleko od gola. Varteks je puno trčao, tražio prostor po bokovima, ali falilo je završno dodavanje. Koštalo ih je to primljenog pogotka u 77. minuti.

Na boku je Glavica ‘slomio’ Novoselca, sjurio se u šesnasterac i servirao na pladnju loptu za Miklića koji nema težak posao te odvodi Varaždin na dva pogotka razlike.

Do kraja susreta ponovno je Varteks pokušavao, ali nije uspio postići počasni pogodak te je krajnji rezultat bi 2:0 za Varaždin.

Čestitke kolegi Mumleku na današnjoj pobjedi kao i na ostvarenjima u 2. HNL. Danas smo imali cilj da pružimo otpor onoliko koliko možemo. Dali smo sve od sebe, ali nismo pružili dobru igru u kontrama. Varaždin je pritiskao i ostavljao prostora, imali smo dobrih situacija, ali nismo bili efikasni prema naprijed. Dali smo sve od sebe, dao sam priliku pretkraj i mlađim igračima. Nismo prošli, ali smo zadovoljni i okrećemo se dalje prema prvenstvenim utakmicama – rekao je nakon utakmice Želimir Orehovec.

Prolaz je ostvaren, to je najbitnije. Hvala na čestitkama kolegi Orehovcu, a nakon ovakve utakmice teško je dati neki sud. Kao drugoligaš protiv ekipe dva ranga niže nije zahvalnije govoriti kad pobijediš ‘samo’ 2:0. Oni jesu dali maksimum prema natrag i nisu iskoristili svoje prilike, a meni je dobro došla ova utakmica da ne trebam objašnjavati nekome zašto nije u prvih 11. Namjerno nisam napravio izmjene da se igrači koji su manje igrali istrče i da se nametnu, a neki su to uspjeli u negativnom smislu. Mislim da se treba dati šansa svima, a kolko ju ko iskoristi, to se vidi na terenu – zaključio je trener Varaždina, Miljenko Mumlek.

Varaždin – Varteks 2:0 (1:0)
34’ Vuk (1:0), 77 Miklić (2:0)