Varteks remizirao u Bjelovaru (VIDEO)

Nakon dva traumatična poraza u režiji sudaca nogometaše Varteksa je danas u sklupo 8. kola 3. HNL istok dočekalo gostovanje u Bjelovaru i istoimeni trećeligaš. Nakon 90 minuta igra susret je završio bez pobjednika, rezultatom 0:0, a za pobjedom više mogu žaliti gosti koji nisu uspjeli realizirati kazneni udarac.

Bez kartoniranih Malnara i Sušca, trener Bumbara Antun Jukić bio je primoran izmiješati sastav pa se kapetan Radić našao na desnom boku, Matija Kuhar na lijevom krilu, a prvi puta se zaigralo s dva klasična napadača.

Sve vrijedno spomena u prvom dijelu dogodilo se u zadnjih sedam minuta. Prvo je u 38. minuti Kupreška pogodio vanjski dio mreže Drevena da bi minutu kasnije gosti bili sami pred Lebovićem koji odlično brani udarac Šoštarića.

Ni minutu kasnije gosti su opet blizu vodstva, ubacio je iz kuta Šoštarić, Broz sa 7 metara šalje loptu kraj desne vratnice Bjelovara.

Zanimljivosti iz prvog dijela nisu se prelile u drugi, prvu priliku imaju gosti tek u 60. minuti. Dugo je vukao loptu Šoštarić, ušao s njom u kazneni prostor gdje ga nepotrebno ruši Hajdarović. Za suca Maksimčuka nije bilo dvojbe, ali vodstvo Varteksa sprečava Lebović koji brani ne predobar udarac Šoštarića s bijele točke.

To kao da je probudilo obje ekipe koje ipak ne dolaze do šanse za pogodak. Bjelovar prijeti u 65. minuti preko Kuprešaka s kojim je obrana Varteksa imali silnih problema tijekom cijele utakmice dok deset minuta kasnije Kuhar nakon solo prodora pogađa Šoštarića pred samim golom Bjelovara.

Na kraju izjednačene utakmice zaslužena podjela bodova i rezultat 0-0. Utakmicu je sudio vrlo dobar Mihael Maksimčuk iz Slavonskog Broda.

U idućem kolu Varteks u nedjelju 15. listopada s početkom u 15 sati dočekuje Oriolik dok će Bjelovar dan ranije gostovati kod Belišća.