Varteks preokretom do pobjede (VIDEO)

Sedamnaesta pobjeda Varaždinaca u prvenstvu za ostanak na liderskoj poziciji. Svladali su Bumbari rezultatom 1-2 (1-0) Mladost Komet pred (službeno evidentiranih 250 gledatelja). Pratioci Polet i Bednja imali su polovični uspjeh. Polet je ubilježio tri boda u Pušćinama, dok je Bednja neočekivano izgubila od Dinama kod kuće i vjerovatno se oprostila od naslova prvaka. Varteks i Polet drže prvo mjesto, Bednja zaostaje šest bodova.

Iza nogometaša Varteksa dva su vezana i teška gostovanja s kojih donose maksimalnih šest bodova. Prošle subote Bumbari su rutinski svladali Podravinu u Ludbregu, dok ove subote u Prelogu stvari nisu tekle tako glatko.

Domaća Mladost prije dva kola otkinula je bod drugoplasiranom Poletu što je bilo dovoljno upozorenje Varaždincima na oprez. Od prve minute domaćin je stao iza lopte i kroz oduzimanje lopte i brzu tranziciju pokušavao ugroziti Domjana. Već u drugoj minuti trese se greda Domjanova gola nakon kontre i neočekivanog šuta Vuka s tridesetak metara. Varteks je imao inicijativu, ali osim udarca Šenkiša koji je u 14. minuti dobro protegnuo Farkaša prilike za gol nije bilo.

Igrala se 18. minuta, a domaćin je tražio kazneni udarac zbog (navodnog) igranja rukom Šenkiša u kaznenom prostoru. Umjesto kaznenog udarca igrači Mladosti u minuti su dobili tri žuta kartona od jučer tragikomičnog suca Nine Vugrinca iz Svetog Đurđa. Vugrinec nakon toga ulazi u niz teško objašnjivih odluka te ostaje nijem nakon evidentnih prekršaja pred golom Mladosti.

Igrala se 32. minuta, okliznuo se Bukal u pokušaju vraćanja lopte svom vrataru, to koristi Karić koji uzima loptu i kreće sam prema Farkašu, ali ga Bukal sa zemlje ruši. Vugrinec opet ostaje nijem, a crveni karton umjesto Bukala zamalo dobiva Karić kojeg je glavni sudac utakmice dobrano iživcirao.

Na samom kraju poluvremena domaćin dolazi do vodstva. Povukao je loptu na lijevom krilu Pintarić, ubacio u kazneni prostor gdje su Domjan, Radić i Sušac trebali spriječiti jedinog igrača Mladosti da dođe do lopte. Osim što je došao do lopte, Radiković je šalje glavom iza leđa Domjana. Hladan tuš za momčad Želimira Orehovca kojoj je izgleda primljeni pogodak dobrodošao jer u drugom dijelu gledamo drugi Varteks.

Uvodnih desetak minuta drugog dijela Farkaš brani udarce Karića, Šoštarića i Benkovića, ali u 58. minuti nije mogao ništa. Probio je desno krilo Benković, ubacio u sredinu za Kukeca koji “krivom nogom” fantastično skida paučinu iz Farkaševih rašlji. Varteks je potpuno zagospodario terenom, domaćin više fizički nije mogao parirati goropadnom gostu, a postalo je još gore u 66. minuti kad drugi žuti karton i put u svlačionicu pokazan Jakovu Haliću. Otvorio se Varteks do kraja, a u 83. minuti prvi strijelac lige Tihomir Šoštarić uzima stvar u svoje ruke i nakon sjajne minijature u kaznenom prostoru Mladosti poentira za 1-2.

Mogao je nakon toga Varteks i podebljati svoje vodstvo, a najbliže pogotku bio je Mihalić čiji udarac odlazi tik pokraj gola. Krenuli su i domaći po gol i poravnanje, a najbliže su mu bili u petoj i šestoj minuti sudačke nadoknade. Prvo Domjan vadi loptu ispod prečke, da bi nakon kornera koji je slijedio sam na skoku ostao vratar Farkaš koji je došao pomoći svom napadu, ali njegov udarac nije bio previše opasan.

U sljedećem (24.) kolu Varteks će biti domaćin pretposljednjem klubu lige Omladincu Novo Selo Rok.