Varteks dugo “kopao” za tri boda

Varteks

Velike je probleme varaždinskim klubovima donijelo domaćinstvo grada Varaždina europskom prvenstvu za uzrast do 17 godina. Desetljeće zanemarivan, stadion Varteksa ovog proljeća krenuo je u rekonstrukciju što je značilo da će Varteks i Varaždin svoje utakmice ovog proljeća igrati negdje drugdje. Varteks je tako svoju prvu prvenstvenu utakmicu protiv Sloge odigrao na stadionu Sloboda, no spoznajom da na Slobodi travnjak nije puno bolji nego na staroj adresi kluba, u Jalkovcu, Bumbari su odlučili svoje goste iz Gojanca ugostiti u Jalkovcu.

Varteks je u utakmicu ušao furiozno i već u 2. minuti Medved je oči u oči za Kosom, ali vrtar Plitvice bravurozno brani. Iako je sam početak najavio odličnu utakmicu, to nije bilo tako. Rovovska borba većinom na polovici gostiju prekinuta je u 25. minuti još jednom velikom šansom Medveda koji sa tri metra pogađa Kosa. Osam minuta kasnije još jedna bravura Kosa – ubacio je vrlo raspoloženi Nježić sa desne strane za Soksera na 10 metara, kojem Kos odlično brani udarac te drugi pokušaj glavom.

Ipak, Kos je u 36. minuti morao potpisati kapitulaciju – Na 25 metara srušen je Medved, loptu uzima Sokser i iz slobodnog udarca skida paučinu iz Kosovih rašlji.

Primljeni pogodak poprilično je uzdrmao goste pa tri minuta kasnije Radić ostaje sam u srcu kaznenog prostora, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Drugo poluvrijeme Varteks je otvorio kao i prvo – već u 48 sekundi Sokser izlazi sam pred Kosa, ali ovaj ponovno nevjerojatno brani. Minutu kasnije opet Kos i Sokser u glavnim ulogama i opet golman gostiju odlično brani.

Varteks

Nakon toga je zaiskrilo na terenu, prvenstveno zbog nelogičnih odluka glavnog suca Kramara i njegovog pomoćnika Remara. I dalje je Kos održavao goste ne životu, a najbliže golu bili su Harmicar i Broz u 53. i 54. minuti. Igra se malo primirila, Varteks nije odlučio zatvarati utakmicu pa se otvarao prostor u dubini domaće obrane. Taj prostor umalo su iskoristili gosti u 76. minuti kad je dubinskom loptom preko pola terena proigran Luka Tomašić, sjurio se praktički sam prema Drevenu, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Gosti su nakon toga krenuli po izjednačenje što Varteks koristi za brzu kontru u 82. minuti i povećanje vodstva – probio je odlično lijvo krilo Kuhar, ubacio za Medveda koji propušta loptu do Puclina kojem nije bilo teško sa pet metara ugurati loptu u gol. Minutu kasnije mogli su gosti opet utakmicu učiniti zanimljivom, no udarac Tomašića odlazi tik kraj Drevenove vratnice.

Varteks

Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Varteksa rezultatom 2:0 (1:0) pred tristotinjak gledatelja. Bumbari sljedeće subote gostuju u Ludbregu kod momčadi Podravine.