Varteks bez bodova u derbiju kod vodeće Mladosti

Varteks je u 13. kolu 3. HNL Sjever gostovao u Ždralovima kod prvoplasirane Mladosti gdje je doživio treći poraz u prvenstvu, utakmica je završila pobjedom domaćina rezultatom 2:1.

Jedini pogodak za Bumbare iz jedanaesterca zabio je Roberto Skoliber u 57. minuti.

Po teškom terenu i kišnom vremenu u Ždralovima, domaćini su bolje otvorili utakmicu, pogotovo u prvih petnaest minuta kada i pogađaju stativu. U 22. minuti sudac pokazuje na bijelu točku, a Benković dobiva žuti karton.

Mladost to nije iskoristila, lopta je otišla pored desne vratnice. U 29. minuti domaćini ipak dolaze do vodstva. Slobodni udarac s dvadesetak metara igrač Mladosti iskorištava pored nemoćnog Pozdera.

Varteks se oslobađa krajem poluvremena. Šoštarić prima loptu malo izvan šesnaesterca, sjajno gađa jakim udarcem gornji desni kut, ali vratar Mladosti još bolje brani.

Težak teren otežao je golmanima udarce iz daljine, tako Pozder još jednom izvlači obranu krajem prvog dijela.

U drugih 45 minuta Bumbari ulaze kudikamo odlučnije i opasnije. Konstantna igra na polovici domaćina prvih petnaest minuta drugog poluvremena donosi penal, ovaj put za Varteks.

Kuhar se sjurio u šesnaest, neoprezni branič domaćih prejako ulijeće, a loptu na bijelu točku postavlja Skoliber koji puca po sredini i zabija za izjednačenje.

U 67. opet je opasan Skoliber, ali lopta usporava i zapinje u kaljuži travnjaka. Igralo se tada preko bokova, pošto je sredina terena postala teška za igru pa i obična dodavanja. Domaćini opet vode u 70. minuti. Izigrana je Varteksova obrana, a igrač Mladosti unutar kaznenog prostora kroz noge šalje loptu u mrežu.

Iako je Varteks do kraja imao inicijativu, nije ju iskoristio. Mladost je počela igrati na kontre i polukontre te imala šansi za povećanje vodstva, ali na kraju je završilo 2:1.

Bumbari su ovim porazom pali na četvrto mjesto, dok se Mladost učvrstila na samom vrhu tablice. Sljedeće, 14. kolo ujedno je zadnje koje će se odigrati u 3. HNL Sjever ove godine. Varteks u njemu, u subotu, 23. studenog, na Slobodi dočekuju šesti Rudar iz Murskog Središća.