Varaždin uspješniji od Varteksa u prvom ogledu polufinala kupa

U prvom polufinalnom susretu Županijskog kupa našla su se još jednom dva varaždinska kluba, NK Varaždin u ulozi domaćina te NK Varteks kao gosti na stadionu Varteksa, a uspješnija je u tom srazu s 2:1 bila momčad Varaždina.

Početak utakmice obilježilo je obostrano ispitivanje snaga, da bi prvu priliku gledatelji vidjeli u 15. minuti, kada Sambolec u redovima Varaždina šalje ubačaj s boka, no Sačerov udarac odlazi pokraj gola. Prijetio je Varaždin i dalje, a svoj trud naplatio preko Prahića u 28. minuti, kad nakon gužve pred golom Posavca zabija za 1:0.

U 33. minuti domaćini su još jednom bili blizu pogotku, ali Novoselec požrtvovno izbija loptu sa same linije gola Varteksa. Već minutu kasnije, moglo je biti 1:1, no pokušaj Šoštarića odlazi preko gola Gavranovića. Staro nogometno pravilo kaže da onaj tko ne zabije, obično primi pogodak, a upravo to dogodilo se već u idućem napadu, kada Težak zabija za 2:0, stvorivši si slalomom prostor između obrambenih igrača Bumbara.

No, igrači Želimira Orehovca nisu stali i predali se pred protivnikom, već su jurnuli po barem jedan gol koji bi dosta značio za uzvrat, a želje su im se ostvarile pet minuta prije kraja regularnog dijela prvog poluvremena. Strijelac za 2:1 bio je Tihomir Šoštarić.

U drugi dio susreta oba su kluba ušla s promjenama u svojim redovima, Varteks s jednom, Varaždin s dvije, no zamjene nisu unijele prevelike promjene, pa je drugo poluvrijeme uglavnom proteklo bez značajnijih prilika s obje strane. Pamtimo jedino pokušaj Mezge u 86. minuti, no Posavec je još jednom bio siguran na golu Bumbara.

Uzvrat polufinalne utakmice Županijskog kupa igra se 2. svibnja na SRC Sloboda s početkom u 17 sati, a Varteks u tu utakmicu ulazi s još uvijek aktivnim rezultatom i nadom za prolazak u finale.