Varaždin slavljem u Velikoj Gorici potvrdio ostanak u Prvoj HNL (VIDEO)

U prvom susretu 34. kola HT Prve lige Varaždina je pred 953 gledatelja pogotkom Domagoja Drožđeka iz kaznenog udarca slavio kod Gorice. Utakmicu je obilježio i VAR nakon čije je intervencije pokazan jedanaesterac za goste, a poništen je onaj dodijeljen za domaćine.

Osmom prvenstvenom pobjedom izabranici Samira Toplaka su i teoretski osigurali bar osmo mjesto na ljestvici čime su izbjegli doigravanje s Orijentom 1919 te su potvrdili ostanak u najvišem rangu natjecanja.

Gorica je pak ovim porazom izgubila izglede da do konca sezone dođe do petog mjesta i time izbori kvalifikacije Europske lige.

Dambrauskas je utakmicu umjesto najavljenog Steenvoordena koji se ozlijedio na zagrijavanju započeo s Nasiru Morom.

Domaćini su prvi udarac zaputili u 2. minuti kada je s oko 25 metara nakon dodavanja Hamada pored gola pucao Mudrinski.

Varaždin je veliku priliku propustio u 7. minuti. Nakon ubačaja Teklića iz slobodnog udarca loptu je u peterac prenio Stolnik, a s par metara Rodin nije uspio svladati Kahlinu koji se istaknuo dobrom intervencijom.

Gorica uzvraća u 11. minuti kada je Babec nakon ubačaja Muse sa šest metara iz poluvoleja zatresao gredu. Minutu kasnije zaprijetio i Mudrinski, ali vratar Nevistić sigurno brani.

U 23. minuti udarac Suka s oko 20 metara fijuknuo je iznad vratnice.

Gosti su ponovno aktivni u 36. minuti kada nakon ubačaja Tkalčića na vrhu peterca Kolarić nije uspio zahvatiti loptu i usmjeriti je iza leđa Kahline.

U 44. minuti Suk je nakon ubačaja Čabraje spustio loptu za Dvornekovića koji iz dobre situacije s pet metara loše puca poviš gola.

Prvih 15-ak minuta nastavka nismo vidjeli opasniju priliku ni na jednoj strani. Bilježimo tek pokušaj Tkalčića nakon kontre u 64. minuti koji je bio lak zalogaj za golmana Gorice.

U 70. minuti igra je stopirana nekoliko minuta zbog provjera VAR-a. Naime sudac Župan je nakon što je lopta pogodila Suka u ruku pustio prednost nakon čega lopta u ruku u kaznenom prostoru pogađa i Čabraju, međutim u tom trenutku Župan svira prvotnu ruku Suka. Na asistenciju VAR-a glavni sudac je pogledao snimku situacije iz šesnaesterca Gorice te se odlučio pokazati na bijelu točku.

Kazneni udarac je tek u 76. minuti sigurno izveo Domagoj Drožđek za svoj sedmi pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Tri minute kasnije sudac Župan je nakon duela Tkalčića i Ndiayea dosudio i kazneni udarac za Goricu. Međutim i ovaj put se aktivirao VAR te je glavni sudac nakon pogledane snimke promijenio svoju odluku, a uz to je poništio i žuti karton koji je tom prilikom pokazao obrambenom igraču Varaždina te je zbog simuliranja opomenuo napadača Gorice.

U 84. minuti Kalik pronalazi Moru čiji udarac s desetak metara iskosa Nevistić odbija u gredu. U nastavku akcije nakon ubačaja iz kornera udarac Suka odlazi poviš grede.

Mudrinski je ponovno okušao udarac u trećoj minuti sudačke nadoknade, no njegov udarac sa 16 metara nije bio težak zadatak za Nevistića. Bila je to posljednja prilika za Goricu da dođe barem do boda.

Kolo se nastavlja sutra kada Inter-Zaprešić dočekuje Rijeku, a Osijek je domaćin Istri 1961.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvom susretu 34. kola HT Prve lige Gorica od 20 sati dočekuje Varaždin.

U njihova tri ovosezonska prethodna susreta vidjeli smo dvije pobjede Gorice (1:3 i 1:0) dok je posljednji dvoboj završio bez pobjednika (2:2).

Domaćini su danas bez usluga kartoniranog Lovrića, a zbog ozljeda nema Golubickasa i Čanađije dok god gostiju suspenziju odrađuje Petković, a još se oporavljaju Djou i Roca.

Trener domaćih Valdas Dambrauskas je u najavi utakmice rekao: “Vjerujem da napredujemo iz utakmice u utakmicu, ali i protivnici se sve bolje pripremaju za nas. Zato ću reći da su u utakmici protiv Varaždina pred nama novi izazovi, no s njima se moramo nositi i pokušati biti što bolji. Bit ćemo bez Kristijana Lovrića, koji je suspendiran zbog tri žuta kartona, neće biti ni Golubickasa i Čanađije, ali svi ostali su spremni za utakmicu. Neće biti lako zamijeniti Lovrića kao našeg najboljeg strijelca, no već smo dokazali da možemo biti momčad i kolektivnom igrom nadomjestiti svakog pojedinca.”

Njegov kolega Samir Toplak je izjavio: “Očekujem da će to biti zanimljiva utakmica. U pripremnom periodu kod njih smo izgubili 5:1 u dosta dobrom susretu u kojem smo i mi imali svoje prilike, kod vodstva domaćina od 2:1 i mogli smo se vratiti u utakmicu. Očekujem otvorenu utakmicu, nalik onoj protiv Lokomotive. Znamo se braniti ali isto tako i biti opasni prema naprijed i to ćemo prezentirati.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Župan iz Bjelovara kojem će pomagati Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok) i Ivana Martinčić (Koprivnica). U VAR sobi će biti Ivan Vučković i Igor Krmar iz Zagreba, a delegat susreta je njihov sugrađanin Željko Ukić dok će suce kontrolirati Alojzije Šupraha iz Zadra.