Farmaceuti s igračem manje slavili kod Varaždina

U prvoj utakmici 20. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo je na gostovanju kod Varaždina pred 1.090 gledatelja slavio rezultatom 1:2 (1:1). Strijelci za goste su bili Samuel Nongoh i Bendik Mioč dok je za domaćina poentirao Igor Postonjski.

Farmaceuti su od 69. minute imali igrača manje nakon što je drugi žuti karton dobio Michael Agbekpornu, a sudac Čulina je u zanimljivom duelu za obje momčadi dosudio po jedan kazneni udarac kojeg su iskoristili kapetani momčadi.

Sa šestom pobjedom u sezoni izabranici Roya Ferenčine su preskočili današnjeg suparnika na ljestvici te trenutno zauzimaju sedmu poziciju. U nastavku sezone Slaven Belupo će dočekati Rudeš dok će Varaždin gostovati kod Lokomotive.

Slaven Belupo je poveo u 21. minuti kada je Lepinjica presjekao dodavanje Nekića prema Pilju nakon čega je uposlio Mioča, a on je iz prve proslijedio loptu do Nongoha koji je snažnim udarcem sa sedam metara iskosa matirao Zeleniku za svoj prvijenac u dresu Farmaceuta.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Varaždin je preko Postonjskog došao do izjednačenja. Kapetan domaćih je bio siguran iz kaznenog udarca za svoj šest prvenstveni gol u aktualnoj sezoni. Prethodno je sudac Čulina pokazao na bijelu točku nakon što je poslije ubačaja iz kuta Pilja udarac Marine rukom blokirao Lepinjica.

Gosti su u 69. minuti ostali s igračem manje nakon što je zbog opasnog starta nad Mitrovskim drugi žuti karton dobio Agbekpornu.

U 86. minuti je sudac Čulina dosudio i kazneni udarac za goste nakon što je Drožđek na rubu šesnaesterca neoprezno napravio prekršaj nad Lepinjicom. Siguran izvođač s bijele točke bio je Mioč koji je tako došao do sedmog zgoditka u aktualnoj sezoni HNL-a čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Brodićem, Mierezom, Livajom i Caktašem.

Dobru šansu da dođe do boda domaćin je imao u 96. minuti, no Liber je u kaznenom prostoru u posljednji trenutak odnio loptu ispred Gudelja koji tako iz odlične situacije nije uspio uputiti udarac.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 14:50 sastaju Osijek i Rudeš dok od 17 sati u Puli počinje sraz Istre 1961 i Dinama.

U prvoj utakmici 20. kola SuperSport HNL-a od 17 sati će na stadionu Varteksa snage odmjeriti susjedi Varaždin i Slaven Belupo. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran na istom mjestu završio je rezultatom 2:2 dok su u Koprivnici s 3:2 slavili domaćini.

Varaždin u današnjem ogledu ne može računati na Silića i Laminea dok su Farmaceuti bez kapetana Božića.

Trener domaćih Nikola Šafarić je u najavi istaknuo: “Nemamo puno nepoznanica, respektiramo Slaven Belupo, ali moramo se više baviti sobom, raditi na igri, ispravljati greške, dizati na višu razinu ono u čemu smo dobri, tako da mislim da sve ovisi o nama.”

Njegov kolega na klupi Slavena Roy Ferenčina je dodao: “Jedva smo dočekali početak prvenstva. Dobro smo obavili pripreme. Malo smo oslabljeni u odnosu na jesen jer nam je otišao glavni igrač Hoxha, ali nadam se da će ga mlađi igrači nadoknaditi, da ćemo nastaviti s dobrim igrama i osvajati bodove.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati sugrađani Anto Marić, Dario Kolarević i Gora Pečarić dok će u VAR sobi biti Riječani Ivan Bebek i Luka Pajić. Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).