Varaždin s igračem manje u Zaprešiću stigao do povijesnog prvog boda u Prvoj HNL (VIDEO)

U drugoj utakmici četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter Zaprešić i Varaždin su, pred 484 gledatelja u Zaprešiću, odigrali neriješenih 2-2 (2-1). Gosti su od 51. minute igrali s igračem manje zbog dva žuta kartona Karla Sambolca.

Pogotke za domaće postigli su Bosec i Serderov, a povijesni prvi bod u prvoligaškom društvu Varaždinu su donijeli Težak i Glavica.

Prvu dobru situaciju vidjeli smo u 7. minuti kada je Benko uputio udarac sa 17 metara, no Frelih sigurno brani.

Div iz predgrađa do rezultatske prednosti stiže u 14. minuti kada je Antonio Bosec mirno na drugoj vratnici u mrežu pospremio dodavanje Ivana Čelikovića. 21-godišnjaku je to bio drugi ovosezonski pogodak u Prvoj HNL, ujedno i drugi ukupno u karijeri.

Varaždin do izjednačenja stiže vrlo brzo. Prvo je Frelih u 22. minuti odbio udarac Glavice, a u nastavku pogodak za 1-1 postiže debitant u Prvoj HNL, 25-godišnji Karlo Težak.

Vrlo otvorena igra s obje strane rezultirala je trećim pogotkom na utakmici već u 28. minuti. Odlično su kontru odigrali domaći, Frano Mlinar kvalitetno dodaje u prostor za Srdera Serderova koji mirno postiže svoj drugi ovosezonski i ukupno deveti HNL pogodak u 22. nastupu.

U 39. minuti Štefulj proigrava Benka koji u padu upućuje udarac, no Frelih izlazi s vrata i upisuje obranu.

Do kraja poluvremena (minuta sudačke nadoknade) Varaždin je imao dominaciju no bez konkretnije opasnosti po domaća vrata.

U nastavku je Karlo Sambolec napravio nekoliko grubljih prekršaja, te je u konačnici do 51. minute uspio zaraditi dva žuta kartona i nezasluženi odmor. Prvu opomenu dobio je u 46. minuti.

Iako s igračem manje Varaždin do izjednačenja stiže već u 54. minuti. Zaista lijepu akciju odigrala je momčad Borimira Perkovića, a sve je u konačnici na dodavanje Ivana Posavca kapitalizirao Dejan Glavica. 27-godišnjaku je to bio prvijenac u ovoj sezoni, te ukupno 18. pogodak u 119. HNL nastupu.

Perković prvu promjenu radi u 62. minuti, u igru je ušao njegov prezimenjak Dominik, a igru je napustio Karlo Težak.

U 65. je Daniel Štefulj fantastično povukao i iz vlastite polovice došao do pozicije za udarac, no lopta se odbija od domaćeg braniča i odlazi malo pored vratnice u udarac iz kuta iz kojeg Varaždin nije ugrozio Slovenca na vratima Intera.

Uslijedile su dvije izmjene, prvo je u redovima Varaždina igru napustio Neven Đurasek umjesto kojeg je ušao Saudijac Jamal Bajandouh, dok je Toplakova prva promjena bila Ivan Mamut za strijelca Serderova.

U 77. igru napušta Marin Galić, a ulazi napadač Josip Mitrović.

Samo minutu poslije odlična prilika za Varaždin, Posavec je proigrao Kolarića lijevo u prostor, njegov udarac s nekih devet metara prolazi Frelihu kroz noge no ipak ne ulazi preko crte, te domaći uspješno otklanjaju opasnost.

Nakon ovog događaja igru napušta strijelac drugog pogotka gostiju Dejan Glavica, u igru je ušao Vitali Lisakovich. U 81. posljednju izmjenu radi i Toplak, umjesto Borislava Tsoneva ušao je 22-godišnji kamerunski napadač William Tchuameni.

Inter konačno prijeti u 83. minuti, ubacio je Bosec s desne strane, Mamut je najviši u skoku no njegov udarac glavom odlazi iznad okvira Nevistićevih vrata.

Probudio se Inter pred kraj, odlično je Postonjski probio desnu stranu u 88. minuti i kvalitetno ubacio na prvu vratnicu za Tchuamenija koji tragikomično reagira i s pet metara šalje loptu visoko preko vrata.

Kamerunski napadač u 91. minuti na ubačaj Čelikovića šalje loptu glavom u okvir, no Nevistić je miran i siguran u reakciji.

Do kraja susreta (četiri minute sudačke nadoknade) Inter je imao potpunu dominaciju na travnjaku, no pravih prijetnji po Nevistićeva vrata nije bilo.

Inter u sljedećem kolu gostuje na Maksimiru kod Dinama, dok će Varaždin biti domaćin Lokomotivi.

U drugom susretu programa četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću se s početkom u 19 sati sastaju Inter Zaprešić i Varaždin.

Gosti su u premijernu prvoligašku sezonu ušli s tri poraza, te su uz Slaven Belupo i Lokomotivu trenutno jedini bez osvojenog boda. Prethodno današnjem srazu s Interom Varaždin je poražen od Rijeke (2-1), Hajduka (0-3) i Istre 1961 (3-1).

Inter je prvenstvo otvorio gostujućim (1-1) remijem protiv oslabljene Gorice, a zatim su za Toplakovu momčad uslijedili tijesni porazi od Istre 1961 (0-2) i Osijeka (3-1).

Glavni sudac utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba, kojem će ovo biti druga utakmica u sezoni i 25. prvoligaška ukupno u karijeri. Pomoćnici su mu sugrađanin Ivica Modrić i Robi Kezele iz Rijeke.

Kad smo kod brojki, spomenimo i to da će treneru domaćih Samiru Toplaku, ovo biti 215. utakmica u Prvoj HNL te da je 49-godišnjak na dobrom putu da do kraja sezone na vječnoj listi skoči s 9. na 5. mjesto koje s 248 odrađenih utakmica drži Mile Petković. Naravno, ukoliko ovu sezonu, kao i prethodne četiri na klupi Intera, odradi do kraja.

Treneri Samir Toplak i Borimir Perković na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: