Varaždin i Rijeka odigrali susret bez pogodaka, odlične predstave vratara

U trećoj utakmici programa 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin i Rijeka su u Varaždinu odigrali susret bez pogodaka.

U konačnici vrlo zanimljiv susret obilježili su vratari Ivor Pandur i Ivan Nevistić, koji su u nekoliko situacija odličnim obranama uspjeli sačuvati mreže svojih momčadi netaknutima.

Prvi su ozbiljnije zaprijetili domaćini, koji su u uvodu utakmice bili i nešto konkretnija momčad. Teklić je u 10. minuti sa sedamnaest metara s desne strane napada uputio pristojan udarac koji je odbio Pandur, u nastavku lopta dolazi do Mamića no njegov udarac je blokiran i opasnost po gostujuća vrata uspješno otklonjena.

Rožmanova momčad je prvi put ozbiljnije pred vrata Nevistića stigla u 15. minuti kada je brzu kontru okončao Murić dodavanjem za Štefulja koji je na sedam metara pokušao driblingom prevariti domaće braniče, no oni su bili pravovremeni u reakciji i spriječili opasnost za svog vratara.

Uslijedio je konkretnim situacijama potpuno siromašan period susreta, no tijekom istog ponovno su angažiranija momčad bili domaćini. Ipak, sljedeći su zaprijetili gosti kada je u 32. minuti na dodavanje Gorgona s lijeve strane napada Yateke bio u vrlo dobroj situaciji no lopta nakon njegovog snažnog udarca iskosa sa sedam metara odlazi iznad okvira vrata.

Prilikama siromašan prvi dio tako je okončan bez pogodaka i sa samo jednim udarcem u okvir.

U nastavak susreta Rožman je ušao s dvije promjene, na travnjak je poslao prvotimce Čolaka i Andrijaševića, a travnjak su napustili Yateke i Tomečak.

Toplakova momčad je veliku priliku imala već u prvoj minuti nastavka, Obregon je nakratko pobjegao braničima i uspio uputiti udarac desno iskosa sa osam metara, no lopta odlazi pored suprotne vratnice.

Rijeka prijeti u 51. minuti kada je Murić s desne strane napada s ruba šesnaesterca gađao suprotni kut i poslao loptu malo pored vrata.

U 58. minuti Varaždin je blizu pogotka nakon dalekometnog udarca Senića, malo, malo pored vrata je otišla lopta. Tri minute poslije ponovno gostujućim braničima bježi Obregon, Pandur odličnom reakcijom čuva mrežu netaknutom.

Gosti ponovno prijete u 72. minuti preko Brazilca Piresa (ušao minutu prije umjesto Lepinjice). Odlično se 25-godišnjak na lijevoj strani napada izborio za poziciju za udarac i snažno plasirao loptu u bliži kut, no Nevistić se iskazao vrlo dobrom intervencijom i odbio u korner iz kojeg gosti nisu uspjeli zaprijetiti.

Minutu poslije Gorgon snažnim udarcem s dvadesetak metara šalje loptu pod gredu, no Rijekin vratar na posudbi u Varaždinu je ponovno na visini zadatka.

Najbliže pogotku Rijeka je bila u 80. minuti kada je veliku gužvu u šesnaestercu domaćih udarcem okončao Murić, loptu na nekoliko metara od vrata dira Čolak no Nevistić je ponovno odlično postavljen i upisuje još jednu kvalitetnu obranu.

Benko (ušao u 81. umjesto Obregona) je u 86. minuti uputio dobar udarac s vrha šesnaesterca, lopta odlazi malo iznad okvira. U istoj minuti velika prilika za goste na suprotnoj strani. Lončar je odlično ubacio za Andrijaševića, no na njegov udarac u petercu s crte izlazi Nevistić i, naravno, upisuje obranu.

Uzbudljivu smo završnicu gledali u Varaždinu. U 88. minuti udarac Glavice (ušao u 81. umjesto Posavca) se od igrača Rijeke odbija i zamalo vara Pandura, lopta od stative napušta granice igrališta.

U 91. Nevistić još jednom spašava svoju momčad. Ukradenu loptu Andrijašević je odlično poslao prema Čolaku, on prevario čuvara i snažno potegao s petnaest metara, domaći vratar dobro postavljen i siguran.

Do kraja susreta (tri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli većih uzbuđenja pred vratarima te je tako Varaždin prvi put u klupskoj povijesti uspio ostati neporažen u utakmici s današnjim suparnikom.

Varaždin se tako devetim ovosezonskim remijem odvojio od Intera na dnu prvenstvene ljestvice te sada od zaprešićkog prvoligaša ima bod više. Rijeka je s druge strane s osvojenim bodom sada na pedeset i jednom, koliko ima i drugoplasirani Hajduk.

Rijeka u sljedećem kolu dočekuje Lokomotivu na Rujevici dok će Varaždin biti gost Hajduku na Poljudu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Od 18:55 na stadionu Varteksa počinje sraz 28. kola HT Prve lige u kojem Varaždin dočekuje Rijeku.

U četiri prethodna međusobna ovosezonska susreta Rijeka je upisala maksimalan učinak. U prvenstvu su na Rujevici slavili s 2:1 i 3:1, a u Varaždinu u prvenstvu s 0:2 dok su u kupu bili bolji rezultatom 1:2.

Domaćini u današnjem susretu ne mogu računati na kartoniranog Drožđeka dok su Djou, Kolarić i Roca ozlijeđeni. Kod gostiju pak nema Raspopovića zbog problema s ozljedom.

Trener Varaždina Samir Toplak dvoboj je najavio sljedećim riječima: “Idemo pokušati iznenaditi drugog favorita, koji ima šest pobjeda zaredom. Imamo se za nešto uhvatiti, ima materijala, ali trebamo biti odlučniji i imati više vjere u sebe, kao što je bilo u drugom poluvremenu protiv Dinama, kada smo otpustili kočnice.”

Strateg Rijeke Simon Rožman je rekao: “Za nas jako bitna utakmica. Varaždin me iznenadio u utakmici protiv Dinama, igrali su jako kompaktno, dosta su neugodan protivnik. Mi razmišljamo kako biti bolji u svim segmentima. Bitno je da su igrači svjesni da je svaka utakmica prilika da budemo bolji, pametniji, brži…”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja) i Andrej Burilo (Osijek). VAR i AVAR suci su Ivan Vučković i Igor Krmar iz Zagreba dok će suce kontrolirati Branko Stipković iz Krašića, a delegat dvoboja je Martin Šarić iz Vrboveca.