Varaždin i Lokomotiva odigrali bez pobjednika (VIDEO)

U 3. kolu HT Prve lige Varaždin i Lokomotive su odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0). Domaćini su poveli preko iranskog ofenzivca Mehdikhanija, a gosti do boda dolaze autogolom Mateja Rodina.

Nakon tri odigrana kola obje momčadi su na skoru od po jedne pobjede, remija i poraza te sa osvojena četiri boda.

Prvu opasnu situaciju na utakmici imali su domaćini, već u 3. minuti u peterac Lokomotive ubacio je Drožđek, ali Gluhaković uspijeva doći do lopte prije Mehdikhanija.

U 23. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Stolnik je na drugoj stativi uputio udarac prema vratima Hendije, ali vratar Lokomotive hvata loptu.

Lokomotiva je zamalo povela u 26. minuti. Sammir je iz kornera pronašao Kolingera, a njegov pokušaj u posljednji trenutak s gol linije čisti Urata.

Pet minuta kasnije nova opasnost pred golom Lokomotive. Pucao je Drožđek, a dobrom intervencijom iskazao se Hendija.

U 35. minuti udarac iz daljine je okušao Cokaj, ali obrana Varaždina je blokirala njegov pokušaj.

Hendija je spreman i na udarac Drožđeka u 38. minuti. Napadač Varaždina je pucao s 20-ak metara iskosa.

Varaždin do pogotka dolazi u 44. minuti kada je Urata oduzeo loptu neopreznom Karačiću, a onda je na drugoj stativi uposlio Mehdikanija koji šalje loptu pokraj Hendije. Za 23-godišnjeg Iranca bio je to prvi prvenstveni pogodak otkad je u rujnu prošle godine pristigao u barokni grad.

Na početku drugog poluvremena Lokomotiva dolazi do izjednačenja. U 48. minuti susreta ubačaj Kallakua s lijeve strane u vlastitu mrežu je skrenuo Rodin.

U 57. minuti VAR soba je provjeravala mogući kazneni udarac za domaćin nakon duela Kolingera i Rodina, ali sudac Pajač na koncu nije pokazao na bijelu točku.

Novu priliku bilježimo tek u 74. minuti kada je Drožđek po lijevoj strani pobjegao obrani Lokomotive, ali njegov udarac ne pronalazi okvir gola.

Pet minuta kasnije iz slobodnog udarca s oko 25 metara neprecizan je bio Kallaku.

U 81. minuti malo je nedostajalo da vidimo i drugi autogol na utakmici. Ovaj put je ubacio Drožđek, ali Kovačić nespretno šalje loptu pokraj vratnice.

Završnica susreta je ponudila loš udarac Obregona koji je u 89. minuti iz dobre pozicije pucao visoko preko gola.

Kolo će od 20:05 na Maksimiru zaključiti Dinamo i Osijek.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Od 17:55 je na rasporedu prva utakmica nedjeljnog progama 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj Varaždin dočekuje Lokomotivu.

Domaćini su u sezonu ušli porazom od Gorice (1:5) te pobjedom nad Šibenikom (0:1) dok su gosti upisali uvjerljivi poraz kod Dinama (0:6) te slavlje nad Rijekom (1:0), kao i poraz od Rapid Beča (0:1) u 2. pretkolu Lige prvaka.

Varaždin je danas bez usluga nedovoljno spremnog Djoua dok je Lokomotive bez problema po pitanju izostanka odnosno igrača koji su bili zaraženi koronavirusom ponovno bi trebali biti u kadru.

Trener domaćih Samir Toplak je u najavi utakmice za SN izjavio: “Činjenica je da Lokomotiva još ima određenih problema oko promjene igračkog kadra i koronavirusa. S te strane možda smo mi u malo stabilnijem stanju, ali nikako se ne možemo zanositi time. Lokomotiva je protiv Rijeke potvrdila da može puno i zato moramo biti oprezni. Prije svega strpljivi, brzi i hrabri. I ne dozvoliti da se raspadnemo kao na kraju dvoboja s Goricom. Radili smo ovaj tjedan marljivo, kompletni smo, ozračje je pozitivno nabijeno, sve su to razlozi da susret dočekom s optimizmom.”

Njegov kolega Goran Tomić je dodao: “Protiv Rapida smo imali veliko pražnjenje. Sada se to mora zaboraviti i vratiti u zbilju HNL-a. Nakon pobjede nad Rijekom želimo uzeti bodove i u Varaždinu. Radi se o opasnoj momčadi koju je pobjeda u Šibeniku sigurno napunila samopouzdanjem. O njima znamo sve, nema tu nikakvih tajni. Samir Toplak Toplak dobro vodi momčad. Utakmica će biti zanimljiva, potrebi su bodovi i nama i njima.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Bojan Zobenica i Ivan Mihalj iz Velike Gorice te Tomislav Bionda iz Zaprešića. U VAR sobi će biti Goran Gabrilo iz Splita i Vedran Đurak iz Stupnog dok je delegt susreta Ante Vučemilović iz Osijeka, a kontrolor suđenja Draženko Kovačić iz Križevaca.