Varaždin golovima u posljednjim minutama do boda u Gradskom vrtu (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Varaždin su u Gradskom vrtu odigrali neriješenih 2-2 (2-0).

Pogotke za domaće postigli su Marić i Silva, dok su izjednačenje gostima donijeli Đurasek i Lisakovich koji su Ivušićevu mrežu tresli u 89. i 92. minuti utakmice.

Prvi su konkretnije zaprijetili gosti kada je Posavec u 11. minuti snažnim udarcem s nekih sedamnaest metara natjerao Ivušića na dobru obranu i odbijanje u korner iz kojeg Varaždin nije ozbiljno zaprijetio.

Tri minute poslije Varaždin ponovno kvalitetno izlazi prema naprijed, no ispred Lisakovicha u posljednji trenutak istrčava i hvata loptu koncentrirani Ivušić.

Osijek je prvu dobru akciju odigrao u 18. minuti kada je Silva proigrao Marića desno u prostor, no na njegov prizemni ubačaj u sredinu na pet metara nije stigao nitko od suigrača.

Osijek do rezultatske prednosti dolazi u 26. minuti kada je Marić iz slobodnog udarca sa sedamnaest metara matirao Nevistića, koji je u ovoj situaciji definitivno mogao i bolje reagirati, a vjerojatno i bolje postaviti živi zid. Kako bilo, 24-godišnjem napadaču to je bio treći pogodak u sezoni, ukupno 45. u Prvoj HNL.

Dvije minute poslije Mance je izašao u odličnu situaciju i okončao ju lošim udarcem s kojim Nevistić nije imao ni najmanjih problema. Mogao je, možda i trebao, napadač domaćih proigrati Pilja koji je nečuvan utrčavao na desnoj strani napada.

U 37. minuti Osijek ponovno opasan iz prekida. Pilj je kvalitetnim udarcem s nekih 18 metara iskosa s lijeve strane pogodio gredu nemoćnog Nevistića, u nastavku je Jugović pucao s nekih osam metara, no prethodno je akciju prekinuo Strukan dosudivši prekršaj u napadu.

Varaždin je praktički nestao s travnjaka nakon primljenog pogotka, a domaći do povećanja rezultatske prednosti stižu u 42. minuti kada je nakon duge akcije Jugović proigrao Silvu na desnoj strani napada i pametno protrčavanjem odvukao braniče gostiju te tako oslobodio prostor 23-godišnjem Brazilcu koji je poslije prodora lijepo loptu pospremio u suprotni kut za 2-0 Osijeka i svoj prvijenac u dresu slavonskog prvoligaša.

U nastavku Skenderova momčad prijeti već u prvoj minuti, Mance je prošao pored nekoliko igrača gostiju i pod pritiskom iskosa s lijeve strane uputio slabašan udarac s kojim Nevistić ipak nije imao većih problema.

U 53. se Šošrša na lijevoj strani napada izborio za prostor za udarac, no lopta odlazi malo pored prve vratnice gostujućih vrata.

Osijek je Varaždinu prepustio posjed, no gosti nisu uspjevali konkretno izaći pred Ivušića, a nešto otvorenijim pristupom ostavljali su više prostora domaćima za opasne izlaske u kontre i polukontre. U 63. je Ndockyt (ušao u 59. umjesto Mance) odlično proigrava Šoršu koji lijepo asistira Mariću, no njegov udarac s nekih šest metara odsjeda na vratnici.

Varaždin je prvi put u nastavku zaprijetio u 74. minuti kada je Vuk probio lijevu stranu domaće obrane i odigrao oštru povratnu loptu, no obrana Osijeka uspješno blokira i odbija u korner. Četiri minute poslije gosti su bili najbliže pogotku, Lisakovich je odlično iskoristio ponuđeni prostor na desnoj strani domaće obrane i s nekih sedam metara iskosa pogodio vratnicu.

Do smanjenja rezultatskog zaostatka Varaždin stiže prekrasnim pogotkom Đuraseka iz slobodnog udarca s nekih 25 metara u 89. minuti. Bio je to njegov prvijenac u HNL-u.

Do potpuno neočekivanog izjednačenja, aktivni gosti stižu pogotkom Lisakovicha u drugoj minuti sudačke nadoknade. Domaći su imali slobodni udarac na protivničkoj polovici i uspjeli izgubiti loptu, gosti izlaze u kontru koju je mirno završio Bjelorus.

Osijek je tako propustio bodovno se izjednačiti s Hajdukom koji u zadnjoj utakmici ovog kola gostuje kod Rijeke.

Spomenimo i to da se nakon pogotka gostiju za izjednačenje s tribina stadiona u Gradskom vrtu orilo “Skenderu odlazi!”.

Osijek u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive u Zagrebu, dok će Varaždin biti domaćin Dinamu.

U pretposljednjoj utakmici programa osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom vrtu se s početkom u 16:30 sastaju Osijek i Varaždin.

Gosti su, nakon jučerašnjeg 3-1 slavlja Intera protiv Belupa, trenutno jedina momčad bez pobjede u ovosezonskom izdanju Prve HNL.

Od posljednje ligaške obveze pred pauzu zbog reprezentativnog nogometa Varaždin je napustio kapetan Dario Jertec, koji je potpisao za novog australskog prvoligaša Western United. S druge strane, za varaždinskog prvoligaša je potpisao Mehdi Mehdikhani kojeg danas nema ni u zapisniku gostiju.

I Osijek je tijekom pauze potpisao novo ime, 26-godišnjeg Nigerijca s talijanskom putovnicom Jerryja Mbakogua, napadač će susret početi s klupe za pričuve.

Što se izostanaka tiče trener domaćih Dino Skender ne može računati na ozlijeđene Bočkaja, Grgića i Kamenara, dok je njegov kolega na suprotnoj strani Borimir Perković za ovu utakmicu bez usluga ozlijeđenih Tkalčića, Roce i Senića, a zbog žutih kartona pravo nastupa nema Leon Benko.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti Goran Perica iz Šibenika i Hrvoje Radić, također iz Splita.