Varaždin fantastičnim pogotkom Drožđeka svladao Osijek u Varaždinu (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin je pred 2 109 gledatelja u Varaždinu rezultatom 1-0 (1-0) svladao Osijek i tako gostima nanio prvi poraz u nastavku prvenstva nakon ‘korona stanke’.

Pogodak vrijedan tri boda fanstastičnim je udarcem u 39. minuti postigao Domagoj Drožđek.

Prvi udarac u okvir protivničkih vrata vidjeli smo već u dvadesetoj sekundi susreta kada je Petković s preko osamnaest metara slabašnim pokušajem zagrijao Ivušića.

Varaždin je u potpunosti dominirao u prvih desetak minuta utakmice, no iz takvog odnosa snaga Toplakova momčad nije uspjela ozbiljno zaprijetiti gostujućem vrataru. Osijek je s druge strane u svom jedinom ozbiljnom izlasku u posljednju trećinu tijekom navedenog perioda susreta zamalo stigao do pogotka.

Ndockyt je u devetoj minuti s desne strane napada snažnim udarcem pogodio prvu vratnicu, lopta se odbija do usamljenog Marića na petercu, no njegova reakcija je nevjerojatno loša i trenutno najbolji strijelac lige desnom nogom loptu šalje pored vratnice.

Uskoro je Osijek podigao razinu svoje igre i uspostavio dominaciju na travnjaku. U 21. minuti Bočkaj je fantastičnim dodavanjem s lijeve strane napada iza leđa domaće obrane tražio Ndockyta na drugoj strani, Kongoanac je pokušao udarcem iz prve ugroziti Nevistića no promašio je loptu i propustio kvalitetnije iskoristiti odličnu situaciju svoje momčadi.

Iako vrlo dinamičan gledali smo ipak konkretnim prilikama vrlo siromašan susret. U 34. minuti bilježimo oštar ubačaj Drožđeka nakon dobre kombinacije poslije ubačaja iz kuta, no Ivušić s hvatanjem te lopte nije imao ni najmanjih problema.

Prethodno gore spomenutoj situaciji Varaždin se evidentno ponovno nametnuo gostima igrom, a kao posljedica toga poslije propuštene prilike Obregona nakon ubačaja iz kuta u 38. minuti, minutu poslije Toplakova momčad dolazi do rezultatske prednosti. Senić je odličnim probojem iznio loptu iz polovice svoje momčadi u protivničku, dodao lijevo za Drožđeka, a najbolji strijelac Varaždina se uvlači u sredinu i fantastičnim udarcem s dvadeset i pet metara pogađa za 1-0 i svoj osmi ligaški pogodak u sezoni, šesti u dresu Varaždina.

‘Potonuo’ je Osijek nakon primljenog pogotka. U 45. minuti Kolarić spušta ubačaj s lijeve strane za Obregona, a lopta nakon udarca Kolumbijca završava iza Ivušićevih leđa i pogađa gredu. Bila je to i posljednja spomena vrijedna situacija prvog dijela te su poslije minute sudačke nadoknade momčadi otišle na odmor uz, prema prikazanom, ipak zasluženu prednost domaćina.

Već u prvoj minuti nastavka Osijek je imao dvije velike prilike za izjednačenje. Prvo je Nevistić fantastično nogom obranio udarac Marića sa sedam metara, a u nastavku akcije na ubačaj Silve Mance glavom šalje loptu malo pored vratnice.

Snažan je bio pritisak Osijeka u nastavku. U 49. minuti Mance udarcem s osamnaest metara tjera Nevistića na još jednu odličnu reakciju i odbijanje u korner.

Uskoro je Varaždin ‘došao do zraka’, a u 55. minuti Majstorović je nakon ubačaja Mamića ispred istrčalog Ivušića poslao loptu malo, malo pored vratnice. Dosta sreće u ovoj je situaciji imao branič gostiju. Bio je ovo period kada su domaćini snažno pritisli Osijek, četiri uzastopna udarca iz kuta izborila je Toplakova momčad, bilo je tu dosta gužve u petercu gostiju nakon isith no Kuleševićeva momčad se ipak uspjela obraniti.

U 61. minuti Bočkaj je nakon kombinacije poslije ubačaja iz kuta s preko šesnaest metara iskosa s desne strane uputio udarac s kojim Nevistić nije imao problema. Tri minute poslije domaći vratar mirno kroti i pokušaj Žapera glavom nakon ubačaja s lijeve strane napada.

Uskoro su se treneri odlučili na promjene u momčadima. U 65. Toplak iz igre vadi Nikolu Tkalčića, a na travnjak šalje Ivana Novoeslca, dok Kulešević u 67. minuti Antonija Mancea mijenja za Dmytra Lopu.

U 72. Toplak radi drugu promjenu kada je umjesto Vinka Petkovića u igru ušao Ivan Posavec. Minutu poslije Marić atraktivno petom na ubačaj Talysa šalje loptu malo pored suprotne vratnice. Osijek je dominirao događanjima na travnjaku u ovom periodu susreta, no osim spomenute situacije Marića nije bilo ozbiljnijih prijetnji za Nevistićeva vrata.

Gostujući strateg u 77. iz igre vadi Marina Pilja, a na travnjak šalje 18-godišnju klupsku nadu Diona Drenu Belju kojem je ovo bio peti nastup za seniorsku momčad. Svoje posljednje pravo na izmjene Toplak je iskoristio u 82. minuti kada je umjesto strijelca Domagoja Drožđeka i Jorgea Obregona u igru poslao Dominika Glavinu i 36-godišnjeg Leona Benka.

Nevistić je u 85. upisao još jednu sigurnu obranu kada je obranio i pokušaj Ndockyta. Minutu poslije posljednja promjena i kod gostiju, umjesto ozliježenog Petra Bočkaja ušao je branič Danijel Lončar.

Nervozni gosti trudili su se svim silama doći do izjednačenja, no Varaždin se odlično branio. U četvrtoj od pet minuta sudačke nadoknade Nevistić prvo brani pokušaj Žapera, a u nastavku i udarac Silve. Bila je ovo još jedna odlična utakmica vratara Rijeke na posudbi u Varaždinu.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade sudac Ivan Vučković označio je kraj susreta.

Osijek je tako sedmim ligaškim porazom u sezoni zakomplicirao svoju borbu za drugo mjesto te će slavonski prvoligaš s velikim iščekivanjem čekati rezultat sutrašnjeg okršaja Lokomotive i Gorice u Zagrebu.

Varaždin će svoju premijernu prvoligašku sezonu zaključiti gostovanjem kod aktualnog i novog prvaka Dinama u Maksimiru, dok Osijek u posljednjem kolu čeka okršaj u Gradskom vrtu protiv Lokomotive, konkurenta za drugo mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici subotnjeg programa 35. kola HT Prve lige Varaždin će od 18:55 odmjeriti snage s Osijekom. Radi se o dvije momčad s ponajboljom formom u nastavku sezone. Dok su domaćini pozitivnom serijom dva kola prije kraja sezone osigurali ostanak u društvu najboljih hrvatskih klubova, gosti se s Lokomotivom bore za drugo mjesto ljestvice koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

U prethodnim ovosezonskom utakmicama ove dvije momčadi uspješniji su bili Bijelo-plavi koji su nakon dva remija (2:2 i 1:1) u posljednjem njihovom dvoboju u Gradskom vrtu slavili s 2:0.

Domaćini danas ne mogu računati na Teklića, Djou i Rocu koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istih razloga lišeni usluga Jugovića i Kleinheislera, a Šoljarić je kartoniran.

Strateg Varaždina Samir Toplak je u najavi dvoboja za aktualno.hr rekao: “Očekujem dobar Varaždin. Zbacili smo sav teret s leđa, ali i dalje želimo biti dobri, želimo pobjeđivati, pa i takvog protivnika kakav je Osijek, koji ima malo pritisak rezultata. Sve ovo što smo dobro napravili, ne treba tu stati, treba biti pravi. Znam kako Osijeku parirati. Oni su individualno jako dobra ekipa, ali ekipa koja ti da igrati. I ako želiš igrati, daje ti mogućnost da ih pobijediš. Ako ćemo biti konkretni u tom izlasku van, u zoni završnice, sigurno je da puno toga možemo očekivati.”

Njegov kolega Ivica Kulešević je izjavio: “Nimalo jednostavna utakmica za nas, naprotiv. Oni su se pokazali vrlo ozbiljnim i opasnim suparnikom, sigurno će takvi htjeti biti i protiv nas. S druge strane, mi znamo svoj put i cilj, a kvalitetu ćemo, kao i uvijek, morati potvrđivati na terenu. Domaćin može igrati rasterećeno, a nama je ovo jedna od ključnih utakmica za ostvarenje naših ambicija. Sigurno će to biti zanimljiva utakmica za gledatelje.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba kojem će pomagati Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin) i Tino Krečak (Velika Gorica). U VAR sobi će biti Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke, delegat susreta je Milan Rukavina iz Rijeke, kontrolor suđenja Branko Stipković iz Krašića, a časnik za sigurnost je Marko Svilić.