Uzbudljiva završnica u Varaždinu, Krstanović i Bačelić Grgić strijelci za slavlje ‘Farmaceuta’ (VIDEO)

U prvoj utakmici ‘krnjeg’ devetog kola HT Prve lige Slaven Belupo je pred 727 gledatelja u Varaždinu rezultatom 0-2 (0-1) svladao Varaždin i tako stigao do druge uzastopne pobjede u prvenstvu, ujedno protivniku nanijevši peti uzastopni ligaški poraz.

Za ‘Farmaceute’ je ovo također i prvo slavlje nad Varaždinom otkad je taj klub ušao u prvoligaško društvo, u četiri do danas odigrane utakmice jednom su slavili Varaždinci, a tri su susreta okončana bez pobjednika.

Pogotke za slavlje gostiju postigli su Ivan Krstanović u 18. i Stipe Bačelić Grgić u 50. minuti, dok je jedini pogodak za domaćina u 83. minuti postigao Vinko Petković. Momčad Samira Toplaka u završnici je mogla i do izjednačenja, no udarce Benka i Kolarića dobrim je reakcijama obranio Filipović i sačuvao pobjedu svoje momčadi.

Prvu kakvu takvu prijetnju prema vratarima zabilježili smo u 9. minuti kada je na ubačaj Urate s lijeve strane napada u sredini u skoku najviši bio Delić te glavom od travnjaka pucao u okvir, no Filipović je bio siguran u reakciji.

Iako smo generalno gledali ravnopravnu utakmicu do rezultatske prednosti prvi dolaze gosti. Odličnu su akciju odigrali ‘Farmaceuti’ u 8. minuti, dugu loptu na desnu stranu iz prve u sredinu ubacuje Lulić, a Krstanović lijepim potezom, također iz prve, s osam metara posprema loptu u suprotni kut za 0-1 Slaven Belupa i svoj četvrti pogodak u sezoni, ukupno 104. u 264. Prva HNL nastupu.

I nakon gostujućeg pogotka gledali smo ravnopravan odnos snaga na terenu, no i dosta nervoze u igri s obje strane. U prvoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Senić je s preko dvadeset i pet metara uputio snažan i precizan udarac kojim je natjerao Filipovića na odličnu reakciju i odbijanje lopte u korner iz kojeg domaći nisu uspjeli konkretno zaprijetiti.

U nastavak je strateg domaćih Samir Toplak odlučio ući s Damjanom Daničićem i Matijom Kolarićem umjesto Itsukija Urate i Agona Elezija. Imali su igrači Varaždina uvodno dominaciju na terenu, no do pogotka vrlo brzo ponovno dolaze gosti.

Knoll je dobro pritisnuo protivnika oko centra terena, Krstanović otetu loptu dodaje za Mlinara koji istu napucava visoko naprijed gdje Bačelić Grgić vara istrčalog Zeleniku te u padu pored Senića u 50. minuti posprema loptu u mrežu za 0-2 i svoj drugi pogodak u sezoni, ukupno 37. u 175. Prva HNL nastupu.

Nemoćno je prema naprijed izgledao Varaždin, tek u 65. minuti bilježimo solo prodor Petkovića te slabašan prizemni udarac s ruba šesnaesterca s kojim Filipović nije imao ni najmanjih problema.

U 74. minuti velika prilika za goste. Krstanović i Glavčić pobjegli su u ‘dva na dva’ kontru, no Krstanović se umjesto dodavanja suigraču odlučio na udarac koji mu je pravovremenim istrčavanjem obranio Zelenika.

Glavčić je u 82. jednu odbijenu loptu snažnim udarcem s ruba šesnaesterca poslao malo, malo iznad grede.

Samo minutu poslije Varaždin smanjuje rezultatski zaostatak. Petković je prvo izgubio loptu lijevo na rubu šesnaesterca, a zatim se ponovno izborio za istu te sjurio prema gol crti i iskosa s pet metara kroz noge matirao Filipovića, koji je bio u bližem kutu, ali je jednostavno loše reagirao. Petkoviću je ovo bio prvijenac u sezoni, ukupno treći pogodak u 24. Prva HNL nastupu.

U 85. minuti Benko je blizu pogotka za izjednačenje! Iz okreta s ruba šesnaesterca snažno je poslao loptu u sami kut, Filipović malim dodirom odbija loptu u vratnicu i korner iz kojeg nisu zaprijetili domaći, ali je u borbi za loptu Goda nezgodno pao te ostao bez svijesti. Zahvaljujući brzoj reakciji medicinske službe gostujući igrač ipak je na nogama napustio travnjak te se uskoro i vratio u igru.

U prvoj od četiri minute sudačke nadoknade Varaždin je ostao s igračem manje jer je Senić za udarac Gode laktom u glavu dobio drugi žuti i isključujući crveni karton.

Varaždin je s igračem manje nastavio s pokušajima prema naprijed, a u posljednjim sekundama utakmice u odličnoj se situaciji na jedanaest metara našao Kolarić, no njegov udarac nije bio dovoljno snažan i precizan te je Filipović još jednom dobrom obranom sačuvao pobjedu svoje momčadi.

Varaždin je u sljedećem kolu trebao gostovati u Velikoj Gorici, no zbog činjenice da je kod Gorice zabilježeno šesnaest slučajeva zaraze novim koronavirusom taj je sraz odgođen do daljnjeg. ‘Farmaceuti’ bi, pak, sljedeće kolo trebali biti domaćini Osijeku, no i taj sraz je trenutno pod upitnikom jer je sedmero igrača Osijeka također pozitivno na koronavirus.

U ovom kolu zbog koronavirusa su odgođene tri utakmice (Istra 1961-Osijek, Lokomotiva-Hajduk, Gorica-Rijeka) tako da će se, u slučaju da ne bude promjena po pitanju broja zaraženih, samo odigrati nedjeljni sraz Šibenika i Dinama na Šubićevcu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će od 18 sati odmjeriti susjedi Varaždin i Slaven Belupo.

Obje momčadi su u dosadašnjem tijeku sezone osvojili po sedam bodova s tim što su gosti odigrali utakmicu manje.

Varaždin u današnjem dvoboju ne može računati na suspendiranog kapetana Stolnika dok su Posavec, Novoselec i Djou van kadra zbog bolesti odnosno ozljeda. Kod Faramceuta pak Bogojević je bolestan, a Etoundi i Prce su ozlijeđeni.

Desni bočni Varaždina Kerim Memija je u najavi utakmice za varazdinski.net.hr rekao: “Sigurno treba očekivati tešku utakmicu, dolaze ovdje nakon jedne velike pobjede. Mislim da im neće biti tako lako protiv nas kao što im je bilo u zadnjoj utakmici. Mi igramo dobro, pokazali smo da se možemo nositi protiv najboljih te možemo očekivati sva tri boda.”

Strateg gostiju Tomislav Stipić je dodao: “Ne idemo u Lumini na kuglanje već idemo na derbi u Varaždin. To dovoljno govori o kakvoj se utakmici radi i tako ćemo se i pripremiti. Derbi utakmice, općenito u svijetu, uvijek imaju posebnu priču. Od scenarija horor filma do ljubavnih priča. Očekujem otvorenu utakmicu. Svaka pobjeda daje samopouzdanje, pogotovo kada je na takav način i takvim rezultatom. Nisam u ovom tjednu primijetio ni kod jednog igrača neku promjenu u ponašanju. Fokusirani su i rade maksimalno. Zato ih volim.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će pomagati Vedran Đurak (Stupno), Luka Pušić (Zagreb) i Tino Krečak (Velika Gorica) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Zadar).