Uzbudljiv susret u Maksimiru okončan bez pogodaka, Livaković obranio kazneni udarac (VIDEO)

U prvoj utakmici skupine K Dinamo je pred 1 271 gledateljem na Maksimiru odigrao susret bez pogodaka s Feyenoordom.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji preko Berghuisa nisu realizirali kazneni udarac u 8. minuti, odličnom se obranom istaknuo Livaković. U drugom dijelu ravnopravan i dominantniji Dinamo, pogotovo nakon crvenog kartona Senesija u 72. minuti, no nije momčad Zorana Mamića uspjela svladati, danas također odličnog, Bijlowa.

Prvom uzbuđenju na susretu svjedočili smo u 7. minuti kada je Jakić u vlastitom šesnaestercu loše primio loptu i u pokušaju da ponovno dođe do iste zahvatio po nogama Diemersa. Finski sudac Mattias Gestranius odmah je pokazao na bijelu točku za goste. Izvođač je bio kapetan gostiju Steven Berghuis koji je pucao snažno po sredini vrata, a reprezentativni vratar Dominik Livaković nogom u padu brani njegov udarac i čuva svoju mrežu netaknutom.

Iako je Dinamo u prvih nekoliko minuta utakmice krenuo agresivnije s inicijativom otvorenije igre prema naprijed, momčad Dicka Advocaata brzo je uspostavila dominaciju na travnjaku i u prvih petnaest minuta gotovo u potpunosti kontrolirala događanja na travnjaku. U 15. minuti Livaković upisuje još jednu obranu, ponovno je obranio udarac Berghuisa, koji je ovaj put zaprijetio pokušajem izvan šesnaesterca.

Uspio je Dinamo uskoro uspostaviti ravnotežu na travnjaku, a prvu prijetnju ‘Plavi’ su kreirali u 28. minuti kada Gavranović nije uspio zahvatiti ubačaj Oršića, lopta nezgodno pada pred protivnička vrata, ali 22-godišnji Justin Bijlow upisuje prvu obranu na utakmici. U nastavku na odbijenu loptu kasni Kastrati te propušta ponovno zaprijetiti gostima.

Feyenoord je veliku priliku imao u 38. minuti kada je na ubačaj Teixeire usamljen pored zbunjenih Gvardiola i Lauritsena na petercu ostao Linssen, no njegov udarac glavom bio je slab i neprecizan te Livaković mirno upisuje još jednu obranu.

Na isteku 44. minute gosti poslije ubačaja iz kuta za Dinamo izlaze u dobru kontru, u završnici Linssen s desne strane napada pronalazi nečuvanog Diemersa na dvanaest metara, no njegov udarac je neprecizan te lopta odlazi pristojno pored suprotne vratnice.

Bila je to i posljednja spomena vrijedna situacija u prvom poluvremenu koje je prema prikazanom definitivno pripalo Feyenoordu. Dinamo je imao nekoliko dobrih dolazaka u posljednju trećinu, no iz tih situacija jedino što su ‘Plavi’ uspjeli izboriti uglavnom su bili udarci iz kuta, iz kojih nisu uspijevali zaprijetiti Bijlowu.

U nastavku je prvi ozbiljniji dolazak u posljednju trećinu kreirao Dinamo u 47. minuti, no ubačaj Majera s desne strane napada na petercu u korner odbija koncentrirani Uroš Spajić.

Livaković je ponovno siguran u 56. minuti kada je Diemers odličnim okomitim dodavanjem izbacio Linssena u čistu priliku na osam metara, njegov udarac bio je neprecizan te dobro postavljeni vratar ‘Plavih’ nije imao ni najmanjih problema u intervenciji.

Veliku priliku Dinamo je imao u 70. minuti kada je Petković (ušao u 54. umjesto Gavravnovića) odlično sačuvao loptu, a zatim i proigrao Oršića koji ubacuje u sredinu gdje udarac Ivanušeca (ušao u 54. umjesto Kastratija) s osam metara poslije bloka Nieuwkoopa odlazi malo, malo pored vratnice.

Tri minute poslije nizozemska momčad ostaje s igračem manje. Senesi je na sredini terena u pokušaju dolaska do lopte koljenom u glavu udario Ademija i za to dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Prvu opomenu zaradio je u 61. minuti zbog grubog ‘blokiranja’ Petkovića, također na sredini terena.

U 76. minuti nakon akcije Petkovića i Ademija potonji u duelu s Nieuwkoopom pada u šesnaestercu gostiju, Gestranius ne sudi ništa, a igrači Dinama protestima prekidaju igru. Poslije svega žutim kartonom je zbog prigovora nagrađen Petković.

Oršić je dobro zaprijetio u 85. minuti iz slobodnog udarca s preko dvadeset i pet metara, snažno, ali poluvisoko te je Bijlow dobrim postavljanjem i reakcijom odbio loptu, a u nastavku s istom Petković nije uspio kreirati nešto konkretnije.

Veliku priliku Dinamo je imao poslije odlične akcije u 87. minuti. Ivanušec je odigrao za Ademija, kapetan ‘Plavih’ atraktivno petom igra povratnu za Ivanušeca, no njegov udarac pod pritiskom Nieuwkoopa odličnom reakcijom brani istrčali Bijlow.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, nije bilo uzbuđenja pred vratarima te je susret okončan bez pogodaka i pobjednika.

U drugoj utakmici skupine K Wolfsberger i CSKA su odigrali neriješenih 1-1, pa se tako nakon prvog odigranog kola nitko nije uspio bodovno izdvojiti od suparnika.

U drugom kolu skupine K, koje je na rasporedu sljedeći četvrtak, Dinamo je gost u Moskvi kod CSKA, dok će Feyenoord biti domaćin Wolfsbergeru.