Uz promašeni penal samo bod za Olimpiju, “bogati ujak” napustio Krško (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Porazom Domžala u Celju u borbi za naslov slovenskog prvaka izgleda ostaju samo Olimpija i Maribor, koje dijeli samo bod razlike. Nakon Celja i Rudara za rastanak s investitorima, koji su se pokazali kao bleferi s praznim kuferima, odlučili su se i u Krškom.

Novo kolo donijelo je novi preokret u borbi za najbolju momčad Prve lige Telekom Slovenije. Nakon što je Olimpija odličnim uvodom u proljetni dio prvenstva došla do značajne prednosti ispred Maribora, stvari su se za Zmajčeke u posljednjim tjednima značajno zakomplicirale. Iako je gostujući strateg Miran Srebrnič u Stožicama ponudio šansu brojnim rezervistima, domaćini su se na kraju morali zadovoljiti samo s bodom, koliko nakon 29. kola iznosi i prednost ispred drugoplasiranog Maribora. Olimpija je skupila čak 19 udaraca prema gostujučim vratima, no nijedan nije odsjeo u mreži, a za Green Dragonse je bio najbolniji promašeni jedanaesterac Roka Kronavetera, kojeg je nadmudrio heroj Gorice Grega Sorčan. “Jedna od onih utakmica, u kojoj brojne prilike nismo uspjeli pretvoriti u pogodak. Od prve do zadnje minute igralo se na jedan gol. Gorica se pošteno borila, a posebno moram pohvaliti njihovog vratara,” kazao je nakon razočaravajućeg remija trener Olimpije Igor Bišćan.

Nasuprot očekivanjima, da će razigrani Vijoličasti s lakoćom doći do tri boda protiv fenjeraša iz Kranja, četiri tisuće navijača Maribora na tribinama opet je grizlo nokte sve do posljednjeg sučevog zvižduka. Triglav je u Ljudskom vrtu brzo došao do vodstva zahvaljujući 14-om ovosezonskom pogotku prvog topnika lige Mateja Poplatnika. Šokirani domaćini trebali su više od pola sata za prvu pravu akciju, koju je pogotkom za izjednačenje završio Luka Zahovič, a isti igrač je brzo svojoj momčadi donio i vodstvo, koje je Maribor unatoč igraču manje u završnici susreta uspio sačuvati. “I ovaj put smo zbog kartona i ozljeda ostali bez nekih igraća tijekom utakmice. Bilo je jako teško i mogu samo čestitati svojim momcima,” bio je kratak trener Maribora Darko Milanič.

Svemu lijepom jednom dođe kraj, pa tako i polugodišnjoj seriji Domžala bez poraza, koju je okončalo Celje. Domaćini su došli do vodstva 2:0 lijepim udarcima Rudija Požega Vancaša i Lovre Cveka, a ozljedama hendikepirani gosti su uz bolju igru u nastavku susreta uspjeli tek ublažiti poraz, kojim su izgubili priključak za vodećim trojcem.

Zanimljivu utakmicu za oko 26 gledatelja na tribinama stadiona u Novoj Gorici odigrali su Ankaran i Rudar. “Domaćini” su za manje od pola sata postigli čak tri pogotka, a posebno efektne bile su škarice Tima Vodeba, koji ljubitelje slovenskog nogometa redovito oduševljava i “gimnastičkim” ubacivanjima iz auta. Gosti iz Velenja su pogocima Milana Tučića i Dominika Radića već do kraja prvog poluvremena stigli do samo gola zaostatka, no u nastavku su pucali “ćorcima”, tako da je Ankaran došao do jako vrijedna tri boda u borbi za ostanak među prvoligašima.

U četvrtak su vodeći ljudi Krškog objavili informaciju o rastanku sa švicarskom grupom JSP Group te sportskim direktorom Petrom Đorđevićem. Obećanja o značajnoj financijskoj investiciji nisu bila realizirana. Tako je i ova priča o “bogatom ujaku iz inozemstva, koji će napuniti klupsku blagajnu”, slično kao i u Celju te Velenju očito bila samo duda varalica. Krško je pak na zelenom terenu u posljednjem susretu kola na domaćem terenu poraženo od Aluminija rezultatom 1:2. Za goste su pogađali Lucas Mario Horvat u 7. te Rok Kidrič u 38. minuti dok je za domaćine jedini pogodak postigao Aleksandr Kulinits.

Prva liga Telekom Slovenije, 29. kolo: Olimpija – Gorica 0:0, Maribor – Triglav 2:1 (2:1), Celje – Domžale 2:1 (2:0), Krško – Aluminij 1:2 (1:2), Ankaran – Rudar 3:2 (3:2)