Uvjerljiva pobjeda Rijeke nad Interom u slavljeničkoj atmosferi Rujevice (VIDEO)

Nplus/Katarina Maljevac

Rijeka je na Rujevici, pred 5115 gledatelja, rezultatom 5-1 (2-0) porazila Inter Zaprešić, i time uveličala proslavu 31. rođendana navijačke skupine kluba – Armade.

Osim što je momčad Matjaža Keka uljepšala slavlje svojim najvjernijim navijačima, ovom je pobjedom i sigurno zadržala drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i nakon okončanja ovog kola, a zahvaljujući još jednom ovosezonskom slavlju Lokomotive nad Dinamom, čak i smanjila zaostatak za liderom na četiri boda.

Do vodstva je Rijeka stigla već u 2. minuti utakmice nakon velike pogreške gostiju.

Antonio Bosec se pri pokušaju dodavanja lopte vrataru Mrmiću spotaknuo, Alexander Gorgon je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, i mirno pokupio loptu te ju pospremio u mrežu za 1-0 Rijeke i svoj sedmi ligaški pogodak u sezoni.

Dominirala je Rijeka tijekom cijelog susreta, kreirala nekoliko opasnih situacija pred vratima Mrmića, a do povećanja vodstva aktualni je prvak stigao u 39. minuti nakon predivne akcije koju je pogotkom okončao Maxwell Acosty. Bio je to šesti ligaški pogodak za Acostyja.

Uvljerljivo (i učinkovito) izdanje Rijeka je pružila i u drugom dijelu. Pogodak za 3-0, u 60. minuti, postiže Jakov Puljić, kojem je to 11. pogodak u sezoni.

Pogodak za 4-0 djelo je Leonarda Zute, koji je u 73. minuti prelijepo pogodio iz slobodnog udarca. Bio je to drugi ligaški pogodak makedonskog nogometaša u ovoj sezoni.

Za 5-0 Rijeke zaslužni su igrači koji su u igru ušli s klupe u drugom dijelu. Bozhinov je oduzeo jednu loptu i lijepo uposlio Kvržića, koji postiže svoj četvrti pogodak u ovosezonskom izdanju 1.HNL.

Konačnih 5-1, pogotkom u 89. minuti postavio je Herdi Prenga, kojem je to bio ligaški prvijenac u dresu zaprešićkog prvoligaša.

Rijeka je tako upisala 21. prvenstvenu pobjedu i sada je na četiri boda prednosti pred Hajdukom i jednako toliko bodova zaostatka za vodećim Dinamom. Do kraja prvenstva su još dva kola, a u sljedećem Rijeka gostuje u Vinkovcima kod Cibalije. Inter će pak u sljedećem kolu ugostiti Lokomotivu, koja je današnjom pobjedom preskočila zaprešićkog prvoligaša na ljestvici i sada je na 5. mjestu s dva boda prednosti.

Program 34. kola nastavlja se sutra kada će Istra 1961 u Puli ugostiti Hajduk (18h), te Osijek Cibaliju (20h) u ‘slavonskom derbiju’.

Od 20 sati na Rujevici počinje susret 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige između drugoplasirane Rijeke i petoplasiranog Inter-Zaprešića.

U dosadašnjem tijeku sezone Rijeka je u međusobnim dvobojima u prvenstvu upisala dvije gostujuće pobjede (0:3; 1:3) dok je prvi susret na Rujevici završio bez golova. Rijeka je od Diva iz predgrađa bila bolja i u kup ogledu kada su nakon zamjene domaćinstva formalno kao gost na domaćem terenu slavili s 2:1.