Urugvaj uvjerljivom pobjedom nad Rusijom osvojio prvu poziciju u grupi A (VIDEO)

Prvo mjesto u grupi A pripalo je Urugvaju koji je s uvjerljivih 3:0 svladao domaćina Rusiju, te tako bez primljenog pogotka osigurao prvo mjesto. Rusija u osminu finala ide kao drugoplasirana. U drugoj utakmici Saudijska Arabija je svladala Egipat rezultatom 2:1, čime je osvojila treću poziciju.

Urugvaj je poveo na otvaranju utakmice. Slobodni udarac na rubu kaznenog prostora izveo je Luis Suarez, te pored živog zida pogodio mrežu Akinfeeva za 1:0.

Već u 23. minuti bilo je 2:0. Udarac je upito Laxalt, a trostruki strijelac za Rusiju na ovom prvenstvu Denis Cheryshev skrenuo je loptu, te tako postigao autogol.

Tu nije bilo kraj mukama za domaćina u prvom poluvremenu. U 27. minuti Smolnikov je zaradio žuti karton, a devet minuta kasnije dobio je i drugi žuti, te je Rusija već tada ostala i s igračem manje.

Pobjedu je potvrdio Edinson Cavani pogotkom u 90. minuti. Nakon kornera pucao je Godin a Akinfeev obranio, da bi odbijenu loptu u mrežu poslao napadač PSG-a.

uvod

Poveo je Egipat u 22. minuti. Said je poslao dugu loptu za Salaha koji je dobro primirio loptu, te prebacio vratara Al Mosailema koji je izašao sa svojih vrata.

Priliku za povratak u utakmicu dobila je Saudijska Arabija u 41. minuti. Fathy je igrao rukom a Saudijci su dobili kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Al Muwallad, ali njegov udarac brani 45-godišnji El Hadary, koji je danas postao najstariji igrač koji je igrao na Svjetskim prvenstvima.

Krajem poluvremena Saudijska Arabija je ponovno dobila kazneni udarac. Ovog puta pucao je Al Faraj, i on je uspio pogoditi, te donijeti poravnanje svojoj reprezentaciji pred odlazak na odmor.

Saudisjka Arabija u 95. je minuti stigla i do tri boda, čime su osvojili treće mjesto u grupi. Pobjednički pogodak postigao je  Al Dawasri.

Prvo mjesto bez primljenog pogotka osvojio je Urugvaj, dok je drugo mjesto pripalo Rusiji. Treće mjesto s tri boda osvojila je Saudijska Arabija, dok je posljednji Egipat bez bodova.