Urugvaj minimalnom pobjedom protiv Saudijske Arabije osigurao osminu finala (VIDEO)

U utakmici drugog kola grupe A Svjetskog prvenstva Urugvaj je s minimalnih 1:0 slavio protiv Saudijske Arabije, čime je osigurao plasman u osminu finala.

Baš kao i u prvom kolu, ne pretjerano dobro i uvjerljivo izgledao je Urugvaj, no na kraju najbitniji je rezultat, a današnji im je donio plasman u nokaut fazu. Jedini pogodak na utakmici pao je u 23. minuti nakon kornera. Pogriješio je vratar Saudijaca koji nije uspio izbaciti loptu, a u strijelce se po prvi put na ovom prvenstvu upisao Luis Suarez.

U nastavku susreta Saudijska Arabija nije imala dovoljno snage i kvalitete da bi ozbiljnije zaprijetila Musleri na golu Urugvaja, te tako stigla makar do boda. Niti Urugvaj nakon postignutog pogotka nije jurišao ka golu protivnika, već su čuvali rezultat do kraja susreta.

Od pokušaja valja izdvojiti samo pokušaj Luisa Sureza iz slobodog udarca koji je obranio vratar Al Owais, te pokušaj Carlosa Sancheza u 62. minuti kada je na asistenciju Cavanija pucao preko gola iz dobre situacije.

Nakon drugog kola u grupi A Rusija i Urugvaj imaju po šest bodova, te su osigurali plasman u osminu finala. Ostalo je još pitanje tko će u osminu finala ići kao prvoplasirana momčad, a odluka pada u posljednjem kolu. Tada se sastaju ove dvije ekipe, a s obzirom da Rusija ima bolju gol razliku, Urugvaju za prvu poziciju trebaju tri boda protiv domaćina.