Upside Down #1: City ostao bez vodeće pozicije i glavne zvijezde (VIDEO)

Upside down
N+

Završeno je i 5. kolo australske A-lige, a od ovog vikenda uvodimo i – nadamo se – standardnu kolumnu čiji će sadržaj biti biti ispunjen (ne)nogometnim događanjima iz Australije. Apsolutni gubitnik ovog vikenda je Melbourne City koji je izgubio gotovo sve što se izgubiti moglo.

City ostao bez bodova, vodeće pozicije i glavne zvijezde

Derbi ovoga kola igrao se na AAMI Parku gdje je domaći Melbourne City ugostio Sydney, a bio je to susret dvije, barem dotad, neporažene momčadi u ovom dijelu sezone.

Pravi horor za City započeo je već oko 20. minute kada se prilikom jednog nespretnog starta na protivničkom igraču uspio ozlijediti Tim Cahill. Legenda australskog nogometa napravila je bolnu grimasu i uhvatila se za gležanj.

Isprva, ozljeda se činila mnogo težom nego što je zaista bila tako da je 37-godišnjak, ipak, uhvatio posljednji avion za Honduras i pridružio se svojoj reprezentaciji koja će nastojati izboriti nastup na Svjetskom prvenstvu koje se iduće godine igra u Rusiji.

Bio je to tek početak loših događaja po City, no jedini značajniji u prvom poluvremenu. Gotovo cijelu utakmicu, gostujuća momčad bila je ta koja je stvarala šanse i vršila pritisak na domaća vrata, a sve to isplatilo se nakon sat vremena igre.

Tada je lijevu stranu probio Michael Zullo, ubacio je, a na drugoj stativi našao se zaboravljeni Luke Wilkshire koji nije imao težak zadatak te je tim pogotkom donio svojoj momčadi sva tri boda.

Bio je to prvi ovosezonski poraz za City u ovoj sezoni, dok se Sydney vratio na vodeću poziciju i nastavio svoj niz neporaženosti koji traje još od gradskog derbija protiv Western Sydney Wanderersa (1:0) iz veljače ove godine.

Četiri momčadi i dalje bez pobjede

I nakon pet odigranih utakmica, čak četiri momčadi i dalje ne znaju za pobjedu, a iznenađenje je tim veće jer se među njima nalaze i dvije najtrofejnije momčadi – Melbourne Victory i Brisbane Roar.

Victory je na domaćem terenu ugostio Western Sydney Wandererse, a gostujuća momčad uspjela je otkinuti bod i ostati neporažena u ovoj sezoni. Mitch Austin učinio je veliku uslugu gostima kada je već do 24. minute uspio skupiti dva žuta kartona, a Oriol Riera kaznio je igrača manje.

Isti igrač bio je neprecizan s bijele točke u posljednjim trenucima prvog dijela, da bi na samom početku drugog Thomas Deng postavio konačan rezultat.

Već spomenuti Roar odigrao je mizernih 0:0 na domaćem terenu protiv Central Coast Marinersa koji, također, ne znaju za pobjedu, a četvrta momčad bez osvojenog troboda u ovoj sezoni je novozelandski Wellington Phoenix koji je upisao treći ovosezonski poraz na gostovanju kod Newcastle Jetsa, a bilo je 3:0.

Drugu ovosezonsku pobjedu upisala je momčad Perth Gloryja koja je na dalekom zapadu uspjela slaviti s minimalnih 1:0 protiv Adelaide Uniteda. Nakon što je Diego Castro promašio kazneni udarac već u 3. minuti susreta, njegovu pogrešku ispravio je Andy Keogh u 80. minuti kada postavlja konačnih 1:0 za domaću momčad.