U21: Majer strijelac za slavlje nad Grčkom u Ateni (VIDEO)

HNTV Screenshot

U utakmici 8. kola skupine 4 kvalifikacija za U21 EURO koji će se održati u Sloveniji i Mađarskoj reprezentacija Hrvatske je na stadionu Apostolos Nikolaidis u Ateni rezultatom 0-1 (0-1) svladala Grčku i tako ostala u borbi za plasman na završni turnir.

Pobjedu je momčadi Igor Bišćana pogotkom u 27. minuti donio Lovro Majer.

Grci su ovaj susret odigrali s gotovo u potpunosti različitim sastavom u odnosu na utakmicu u Varaždinu u kojoj je Hrvatska slavila s 5-0.

Hrvatski reprezentativci dominirali su od početka događanjima na travnjaku, no domaćini su se kvalitetno branili te konkretnih događanja pred vratarima nismo vidjeli sve do 22. minute. Tada je na ubačaj s desne strane napada Majer uspio sa sedam metara glavom uputiti loptu prema vratima Tzolakisa, no lopta je otišla pristojno iznad okvira.

Do rezultatske prednosti Bišćanovi izabranici dolaze u 27. minuti poslije lijepe akcije u kojoj je izigrana desna strana domaće obrane i otvoren prostor za miran ubačaj Sose, na odbijenoj lopti je Šutalo, čiji je udarac blokiran, no u nastavku je igrač Atalante ponovno prvi na lopti i istu šalje u peterac gdje Majer pored četvorice suparnika prsima matira Tzolakisa za 0-1.

Malo su se Grci otvorili nakon primljenog pogotka, no i dalje je utakmica oskudijevala bilo kakvim prilikama. U 37. minuti Ivanušec se na lijevoj strani napada izborio za poziciju za udarac, no njegov pokušaj s trinaest metara bio je slabašan te domaći vratar nije imao ni najmanjih problema pri reakciji.

Do kraja poluvremena Hrvatske je imala još jedan neuspješan pokušaj preko Muse, dok su domaći prvi dio susreta okončali bez udarca prema Šemperovim vratima te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću gostiju.

Grci su prvi put na susretu ozbiljnije pred vrata Šempera došli u prvoj minuti nastavka. Tsingaras je kvalitetno odigrao desno za Douvikasa, njegov ubačaj u peterac Šutalo odbija u Sosu koji je na travnjaku i lopta ga pogađa. Domaći su tražili kazneni udarac zbog navodonog Sosinog igranja rukom, no španjolski sudac Luis Montero pokazuje da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Hrvatska u nastavku prvi put prijeti u 49. minuti kada je Majer iz slobodnog udarca, desno s dvadeset metara, pucao gore u bliži kut, no Tzolakis je bio dobro postavljen i siguran.

Šutalo se u 53. odlučio na prizemni udarac iz velike udaljenosti, Tzolakis uz manje probleme odbija u korner.

Uslijedio je period u kojem je momčad Giannisa Goumasa imala dominaciju te preko Bouzoukisa u 55. i Papanikolaoua minutu poslije dobro zaprijetila Šemperu, no vratar Chieva u obje je situacije dobro reagirao i upisao sigurne obrane.

Uskoro je Hrvatska ponovno uspostavila dominaciju. U 64. minuti Šemperov kolega na suprotnoj strani se također istaknuo dobrim intervencijama, kada je u istom napadu prvo obranio pokušaj Majera s deset metara, a zatim i neprecizan udarac Nejašmića s ruba šesnaesterca. Dvije minute poslije Majer igra za Musu čiji udarac lijevo iskosa s dvanaest metara odlazi visoko iznad okvira vrata.

Moro je u 72. uputio dobar prizemni udarac sa sedamnaest metara, Tzolakis je i u toj situaciji bio siguran.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, nije bilo prijetnji za vratare te su mladi Vatreni pogotkom Majera stigli do pete pobjede u skupini i ostali u borbi za plasman na završni UEFA EURO turnir.

Na završni turnir plasirat će se devet pobjednika skupina i pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija, s tim da se rezultati protiv posljednjeplasiranih reprezentacija (zbog činjenice da skupina 9 broji pet reprezentacija) neće računati u završnoj ljestvici najboljih drugoplasiranih.

Do kraja kvalifikacija Bišćanovu momčad čekaju još okršaji sa Škotskom u Edinburghu 12. studenog, te domaćinstvo u Puli gdje će mladi Vatreni 17. sljedećeg mjeseca u posljednjem kolu ugostiti Litvu.