U19: Portugal slavio protiv Hrvatske zgoditkom u posljednjoj minuti (VIDEO)

U19 Portugal - Hrvatska

Hrvatska reprezentacija do 19 godina u starosti nalazi se u Portugalu gdje sudjeluje u završnom turniru kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se od 2. do 15. srpnja održati u Gruziji.

Izabranici Ferde Milina su turnir otvorili susretom sa domaćinom te su u Pacos de Ferreiri upisali poraz rezultatom 2:1 (1:1).

Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su poveli već u 8. minuti preko Mesauqea Djua, a izjednačenje Hrvatskoj pogotkom u 28. minuti je osigurao Luka Ivanušec.  U 89. minuti utakmice vratar Šemper je startao na strijelca prvog pogotka Djua, a sudac Schuettengruber iz Austrije pokazuje na bijelu točku. Iz kaznenog udarca pobjedu domaćinima donosi Joao Filipe.

Hrvatska je nastupala u sljedećem sastavu:

Šemper – Oluić, Kalaica, Soldo, Sosa –  Đurasek (od 64. Kulenović), Gjira (od 83. Šverko), Ivanušec (od 86. Pasariček)- Lovren, Moro, Brekalo

U drugoj utakmici skupine Poljska je slavila protiv Turske rezultatom 1:0. Hrvatsku još očekuju susreti sa Poljskom u Vila de Condeu (25. ožujka u 15:00) i  Turskom u Felgueirasu (28. ožujka u 17:00). Nastup na kontinentalnoj smotri osigurat će samo pobjednik skupine.