U19: Hrvatska bolja od Poljske (VIDEO)

U19 Portugal - Hrvatska

U drugom kolu elitne skupine za odlazak na Europsko prvenstvo u Gruziju Hrvatska je u Vila de Condeu svladala Poljsku rezultatom 2:0 (2:0) te je zadržala nadu u plasman na kontinentalnu smotru.

Nakon poraza od Portugala u prvom kolu koji je slavio pogotkom iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti utakmice izabranicima Ferde Milina jedino je igrala pobjeda kako bi i dalje imali realne šanse za odlazak na kontinentalnu smotru obzirom da će plasman ostvariti samo pobjednik skupine.

Mladi Vatreni su utakmicu otvorili furiozno te su pitanje pobjednika riješili odmah na startu duela. Prvo je u 5. minuti susreta mrežu Poljaka nakon ubačaja Lovrena iz kornera načeo Kalaica, a osam minuta kasnije je Brekalo realizirao najstrožu kaznu. Prethodno je Gumny u vlastitom šesnaestercu srušio upravo ofenzivnog veznjaka Stuttgarta.

Hrvatska je nastupala u sljedećem sastavu:

Šemper – Šverko, Kalaica, Soldo, Sosa – Gjira, Ivanušec (od 65. Đurasek), Moro – Lovren (od 83. Špikić), Brekalo, Majić (od 95. Kulenović)

U drugom današnjem susretu skupine Turska je nakon preokreta iznenadila Portugal rezultatom 2:1 tako da sve tri momčadi uoči zadnjih 90 minuta imaju po tri osvojena boda. Hrvatsku u posljednjim kolu u utorak 28. ožujka u Felgueirasu očekuje dvoboj sa Turskom.