U uzbudljivim završnicama utakmica grupe B najzadovoljnija prvoplasirana Španjolska (VIDEO)

Iznimno uzbudljive završnice utakmica trećeg kola grupe D gledali smo večeras. Iran je osvojio bod protiv Portugala u sudačkoj nadoknadi, a Španjolska protiv Maroka. Tim remijima, Španjolska je osigurala prvu poziciju u grupi B, te će u osmini finala igrati protiv Rusije. Portugal kao drugoplasirani ide na Urugvaj.

Rano je do vodstva stigao Maroko. U 14. minuti Iniesta je vratio loptu Ramosu koji je bio neoprezan, a sve je to pratio i iskoristio Khalid Boutaib koji izlazi sam na Davida De Geu, i zabija za 0:1.

Pet minuta bilo je potrebno Španjolcima da se vrate. Dobro su kombinirali španjolski nogometaši, a na kraju Andres Iniesta upošljava Isca, koji zakucava loptu u mrežu i brzo vraća ‘egal’ Španjolcima.

Maroko je prijetio u 25. minuti preko svog strijelca Boutaiba, ali je njegov udarac ovog puta obranio De Gea. Za sljedeću veliku prigodu čekali smo sve do 55. minute. Mogao je Maroko ponovno do vodstva, ali je prečka zaustavila sjajan udarac Nordina Amrabata. U 62. minuti za Španjolsku je pokušao Isco, no obrana Maroka uspjela je blokirati njegov udarac.

U 81. minuti Maroko stiže opet do vodstva, i stiže na korak do prve pobjede. En Nesyri je zabio za 1:2.

Ipak, Španjolska je u trećoj minuti utakmice opet stiže do poravnanja pogotkom Iaga Aspasa. S obzirom da je u tim trenucima Iran izjednačio protiv Portugala, tim pogotkom Španjolci su se vratili na prvu poziciju u grupi.

Prvo poluvrijeme utakmice Iran – Portugal bilo je vrlo mirno, s tek nekoliko šansi. Izdvajamo pokušaj Ronalda u trećoj minuti, ali je išao ravno u vratara Irana koji je to obranio. Iran je prijetio u 22. minuti preko Mehdi Tarema koji je pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola. Portugal je do vodstva stigao u posljednjim minutama prvog dijela. U 45. minuti sjajan pogoda postiže Ricardo Quaresma, koji je s lijeve strane fenomenalno vanjskom pogodio mrežu Iranaca.

Imao je priliku Portugal povisiti vodstvo u 53. minuti. Hajsafi je napravio prekršaj nad Ronaldom, a nakon pregledavanja VAR snimke, sudac je dosudio kazneni udarac. U desnu stranu pucao je Cristiano Ronaldo, no sjajno je njegov kazneni udarac obranio vratar Alireza Beiranvand.

Iran je pred kraj utakmice pritiskao pokušavajući doći do bodova. Nakon pregledavanje snimke dosuđeno je igranje rukom portugalskog braniča, a Ansarifard je pogodio za 1:1.

U petoj minuti nadoknade, Taremi je imao veliku prigodu da zabije za potpuni preokret i odvede Iran u osminu finala, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Ovim dramatičnim ishodom, prvo mjesto pripalo je Španjolskoj, te će ona u osmini finala igrati protiv Rusije. Portugal je drugi i u osmini finala čeka ga Urugvaj, dok je trećeplasirani Iran s 4 boda.