U susretu punom preokreta Dinamo slavio protiv Intera (VIDEO)

Susret osmog kola HT Prve Lige na Maksimiru su danas odigrali Dinamo i Inter. Momčad Nenada Bjelice slavila je na kraju u susretu s čak osam pogodaka, u utakmici punoj preokreta.

Loše je Inter otvorio utakmicu. Nakon kornera u 14. minuti glavom puca Lešković, a golman Intera Matković loše je reagirao, te su domaći stigli do vodstva.

Početkom drugog dijela Inter je stigao do preokreta. Najprije u 54. minuti Ajayi pogađa za 1:1.

Samo dvije minute kasnije nakon greške obrane Dinama, te netočnog istrčavanja Zagorca, Komnen Andrić zabija za preokret Intera.

Dinamo je do poravnanja stigao već u 57. minuti. Sudac Tihomir Pejin dosudio je kazneni udarac za Dinamo, te je isključio gostujućeg braniča Haramusteka. Siguran izvođač s bijele točke bio je Mario Budimir.

U 70. minuti Inter uspijeva vratiti prednost. Nakon slobodnog udarca s desne strane Mamut je ubacio loptu, a Ivan Šunjić nespretno je reagirao, te poslao loptu u vlastitu mrežu.

U završnici utakmice vidjeli smo novi preokret, ovog puta u režiji Dinama. Dva pogotka Brune Petkovića donijeli su domaćoj momčadi preokret, te tri boda.

Mogao je Inter još jednom izjednačiti rezultat u 90. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane glavom je pucao Andrić, no lopta je otišla malo pred gola.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade u kontru su izašli dinamovci, a Damian Kadzior zabija svoj prvi prvenstveni pogodak za konačnih 5:3.

Dinamo se ovom pobjedom odvojio na četiri boda prednosti na prvoj poziciji ispred Lokomotive, dok je osmoplasirani Inter ostao na sedam bodova.

Od 16:30 u Maksimiru počinje susret osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju vodeći Dinamo te Inter-Zaprešić.

Plavi na vrhu ljestvice uz utakmicu manje imaju bod prednosti pred Lokomotivom te su uspješno pobjedom nad Fenerbahceom startali u grupnu fazu Europske lige.

Div iz pregrađa je pak osmom mjestu ljestvice te je u dosadašnjem tijeku prvenstva ostvario skor od 2 pobjede, 1 neriješenog ishoda i 4 poraza.