U sudačkoj nadoknadi izgubljena još dva boda

Uoči 11. kola 2. HNL, kada je Cibalia gostovala u Kostreni, Pomorac je bio prvi sa bodom ‘viška’. Danas je situacija bila sasvim drugačija. Pobjedom bi Cibalia pobjegla na velikih 10 bodova razlike, ali gosti golom u 93. minuti upisuju četvrti remi u četiri proljetna kola. Slobodno se može reći kako je Cibalia zapravo sama sebi zakomplicirala borbu za povratak u Prvu HNL iduće sezone. Vinkovčani su ostali u šoku, ali i drugu domaću proljetnu utakmicu bez pobjede.

Iako je trener Petravić najavljivao promjene u sastavu, pravih promjena zapravo i nije bilo pa su utakmicu započeli Filipović, Mijoković, Zgrablić, Mazalović, Čuljak, Ottochian, Kiš, Milardović, Bartolović, Tokić i Bajić.
Kontrolirala je Cibalia utakmicu od prve minute, ali gosti prvi dolaze do vodstva, baš kao i Solin prije dva kola. Iako se sve dogodilo pred pomoćnim sucem koji nije ništa signalizirao, glavni sudac utakmice Marin Horvat odlučio je kako je Cibalijin igrač igrao rukom. Gosti su izveli slobodni udarac sa desne strane, a sa pet metara loptu u mrežu posprema Gerc. I nije dugo trebalo Cibaliji za priliku za poravnanjem rezultata. U 14. minuti nakon igranja rukom bez razmišljanja sudac pokazuje na bijelu točku. Krenuo je kapetan Mazalović izvesti kazneni udarac, ali ipak prepušta Hrvoju Tokiću, najboljem strijelcu Druge HNL. Tokić je pucao visoko iznad vrata i drugi puta ove sezone propustio realizirati najstrožu kaznu. Međutim, vrlo brzo se iskupio. U 22. minuti izbjegao je offside zamku, ostao sam pred Slugom i pospremio loptu za 1:1. Bio je to njegov 15. pogodak ove sezone, a tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na najbolji mogući način otvoren je nastavak utakmice i već od 47. minute Cibalia vodi 2:1 pogotkom Ottochiana.Nastavila je Cibalia igrati i držati loptu u svom posjedu, a onda pred sam kraj susreta neshvatljivo prepustila posjed lopte Pomorcu i odlučila čuvati rezultat. Na samom kraju utakmice, u posljednjoj prilici, ubačaj sa desne strane nakon udarca glavom završava u mreži Filipovića. Vremena je ostalo tek toliko da Horvat označi kraj utakmice. Igrači Cibalije ostali su ležati na terenu, vjerojatno svjesni važnosti izgubljena dva boda. Trener Petravić hvatao se za glavu i odmahivao rukama dok su navijači sa istočne tribine povicima “Damire, odlazi” jasno dali do znanja što misle o svemu.

Poslije utakmice Petravić je izašao pred novinare i rekao: “Ovo je veliki šok! Još imamo prednost ispred Zagreba i trebamo skupiti glave, vratiti ekipu na normalan kolosijek jer ovo je, kako za njih tako i za mene, veliki šok. U subotu nam dolazi momčad Rudeša koja se pokazala kao nezgodna i kvalitetna momčad. Moramo se dobro pripremit i ne dozvoliti više ovakve greške i šokove. Svaki kiks košta i u subotu moramo pobijediti.”

POZNAT RASPORED DRUGOG DIJELA PRVENSTVA
Nakon odigranog 22. kola poznat nam je raspored za drugi dio sezone. Cibalia će odigrati 6 domaćih i pet gostujućih utakmica. Čak šest utakmica igrati će se u travnju, a dva puta će se igrati srijedom(2. i 22. travnja) i jednom utorkom(16. travnja). Već u subotu na rasporedu je nova utakmica, a Cibaliji će u goste doći Rudeš. Biti će to druga međusobna utakmica u samo 7 dana. U nedjelju je Cibalia u Zagrebu savila 0:2 pogocima Tokića.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP ZA KADETE I JUNIORE
Kadeti Cibalije visokom i zasluženom pobjedom(5:0) nad Interom plasirali su se u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Veliki je to uspjeh za Cibaliju, a isto će pokušati i juniori koji su danas trebali igrati svoj susret četvrtine finala, ali je odgođen za neki novi termin jer su danas tek Varaždin i Dinamo igrali zaostali susret osmine finala. Dinamo je minimalnom pobjedom prošao dalje i osigurao gostovanje u Vinkovcima.