U sezoni kada slavi 100. obljetnicu Celje osvojilo prvi naslov prvaka Slovenije (VIDEO)

Slovenija je dobila novog prvaka. U posljednjem kolu Prva liga Telekom Slovenije o naslovu su u direktnom dvoboju odlučivali Celje i Olimpija, a on je naposljetku pripao domaćinima koji su do njega došli neriješenim ishodom (2:2). Celje je tako prvi put u 100-godišnjoj povijesti kluba osvojilo naslov prvaka Slovenije.

U dramatičnom susretu prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 34. minuti kada je Vizinger iskoristio pogrešku Bagnacka, njegov udarac brani Vidmar, ali odbijenu loptu u mrežu gostiju sprema Kerin. Vodstvo Celja održalo se do 58. minuti kada je fantastično rašlje s 15 metara pogodio Elšnik.

Samo šest minuta kasnije ponovno su poveli domaćini. Udarac je uputio Pungaršek, a u šesnaestercu Olimpije odlično se snašao Vizinger koji je uspio skrenuti loptu te tako prevariti gostujućeg vratara. Olimpija se nije predavala te je jurnula po izjednačenje do kojeg je ponovno došla u 75. minuti kada je nakon asistencije Savića još jedan lijep zgoditak upisao Elšnik. Usprkos napadima Olimpije do konca susreta rezultat se više nije mijenjao te je nakon posljednjeg zvižduka suca Vinčića Celje mogla proslaviti titulu prvaka obzirom da su sačuvali dva boda prednosti s kojima su i ušli u dvoboj.

U redovima domaćina nastup su upisala četiri hrvatska igrača. Osim Darija Vizingera koji je postigao i pogodak čitavu utakmicu je odigrao i stoper Josip Čalušić dok se napadač Ivan Božić u igri zadržao do 85. minute, a veznjak Karlo Plantak je priliku s klupe dobio od 66. minute.

Olimpiju je pak s klupe vodio Dario Skender, a čitav susret je odigrao Ante Vukušić dok je Bojan Knežević priliku dobio od početka drugog poluvremena.

Celje je tako osvojilo prvo mjesto na ljestvici dok je remi u odlučujućem dvoboju iskoristio Maribor koji se pobjedom kod Aluminija probilo na mjesto viceprvaka s istim brojem bodova kao i Olimpija. Osim ove tri momčadi plasman u europska natjecanja izborila je i Mura koja je osvajač kupa. Iz prvog ranga natjecanja ispao je Rudar kojeg mijenja Koper, a o posljednjem prvoligašu za sljedeće sezonu u doigravanju će odlučiti Triglav i Gorica.

Nakon posljednjeg kola objavljeni su i dobitnici individualnih priznanja za proteklu sezonu u organizaciji Sindikata profesionalnih igrača Slovenije. Za najboljeg trenera proglašen je strateg Celja Dušan Kosić, najbolji igrač je Mitja Lotrič koji također dolazi iz Celja, a najbolji mladi igrač do 23 godine starosti je hrvatski internacionalac i još jedan igrač Celja Dario Vizinger koji je u aktualnoj sezoni u 35 nastupa postigao 23 gola i 12 asistencija. Time je zauzeo i drugo mjesto na ljestvici strijelaca PLTS-a iza još jednog hrvatskog igrača Ante Vukušića koji je ove sezone upisao 25 zgoditaka.

Odabrana je i najbolja jedanaesterica sezone u kojoj su uz Vizingera te Vukušića mjesto pronašli i Luka Bobičanec (Mura), Tomislav Tomić (Olimpija) i Luka Menalo (Olimpija) koji je bio na posudbi iz Dinama:

Matjaž Rozman (Celje) – Matic Maruško (Mura), Miral Samardžić (Olimpija), Nemanja Jakšić (Aluminij), Žan Zaletel (Celje) – Luka Bobičanec (Mura), Tomislav Tomić (Olimpija), Luka Menalo (Olimpija) – Ante Vukušić (Olimpija), Mitja Lotrič (Celje), Dario Vizinger (Celje)