U još jednoj uzbudljivoj završnici Argentina izborila osminu finala; Hrvatska upisala treću pobjedu (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

Kao i jučer, utakmice trećeg kola bile su vrlo uzbudljive. Do samoga kraja nije se znalo tko osim Hrvatske ide u osminu finala, a na kraju je to Argentina, koja je uspjela svladati Nigeriju pogotkom u 86. minuti.

Argentina je od samog starta ozbiljno s puno želje ušla u utakmici. Na njihovu sreću njihov pritisak urodio je plodom, pa su prilično rano poveli. U 14. minuti sjajnu loptu poslao je Banega, a Leo Messi odlično primio, te desnom nogom zabio za 0:1.

Priliku za 0:2 Argentina je imala u 28. minuti. Messi je poslao odličnu loptu za Higuaina, no napadač Juventusa nije uspio savladati Uzoha. Argentina je opet prijetila u 33. minuti. Slobodni udarac izveo je Leo Messi, pucao u golmanov ugao, ali lopta pogađa stativu i ostaje 0:1. Loptu je vrhovima prstiju dirao i Uzoho, te tako malo skrenuo putanju iste.

Nakon toga, Nigerija se malo preselila na polovicu Argentine, s obzirom da im je za prolazak bio potreban gol. Međutim, do kraja poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golmanu River Platea, Armaniju.  Nigerija se vrlo brzo vratila u igru. Nakon četiri minute igre u nastavku do tada vrlo dobri Mascherano bez potrebe pravi kazneni udarac, a Victor Moses zakucava loptu za 1:1.

Držala se Nigerija u ‘egalu’ dugo vremena, Argentinci iako su trebali drugi pogodak za prolaz, nisu uspjevali ozbiljno zaprijetiti. U 81. minuti veliku je prigodu propustio Gonzalo Higuain, koji je iz dobre situacije lijevom nogom pucao visoko preko gola. Spas za ‘Gauchose’ dolazi u 86. minuti. Sjajno je s desne strane ubacio Mercado, a Marcos Rojo sjajno pogađa desnom nogom za 1:2.

Hrvatska je i sa dosta izmiješanim sastavom uspjela svladati Island, a sva tri pogotka vidjeli smo u drugom dijelu.

Prvih pola sata u susredu Islanda i Hrvatske nije bilo zanimljivo. Uzbuđenja smo vidjeli tek krajem poluvremena, no raspoložen je na golu Hrvatske bio Lovre Kalinić. Najprije je u 41. minuti Sigurdsson dobro pucao s 20-ak metara, a njegov udarac prošao je malo pored gola. U prvoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera se lopta odbila do Bjarnasona,  ali je njegov udarac sjajno nogom obranio Kalinić. Vratar Genta još se jednom pokazao u drugoj minuti nadoknade, kada je zaustavio i udarac Gunnarssona.

Povela je Hrvatska prilično brzo, nakon osam minuta igre dobar pogodak zabija Milan Badelj.

Island se vraća u 76. minuti. Dejan Lovren koji je zamijenio Pjacu igra rukom, a Gyfli Sigurdsson pogađa za poravnanje 1:1.

Hrvatska ipak u 90. minuti stiže do pogotka vrijednog tri boda,a sjajno je pogodio Ivan Perišić. Asistent je bio strijelac prvog pogotka, Milan Badelj.