‘Trice’ Maribora i Olimpije, može li Panadićevo Krško iznenaditi Domžale? (VIDEO)

Twitter/NK Maribor

Dok je Maribor iz kola u kolo sve bliži novoj prvenstvenoj tituli, Krško hrvatskog trenera Andreja Panadića traži bodove spasa za ostanak u elitnom društvu slovenskog nogometa.

Vodeće momčadi Prve lige Telekom Slovenije uljepšale su blagdanske dane svojim navijačima sigurnim pobjedama na domaćem terenu, tako da Maribor i dalje drži sigurnih 12 bodova prednosti ispred drugoplasirane Olimpije. Vijoličasti su mrežu gostiju iz Velenja zatresli već u trećoj minuti zahvaljujući Luki Zahoviču, a domaći napadač je u 24. minuti iz kaznenog udarca zatresao okvir vrata. Rudar je uz igrača manje držao minimalni zaostatak sve do 56. minute, kada je eurogolom 3 500 pristalica Maribora razveselio Amir Dervišević. Za malo drame pobrinuo se Dominik Radić pogotkom za 2:1, dok je za konačnih 3:1 z bijele točke pogodio veteran Marcos Tavares.

“Možemo biti zadovoljni igrom i rezultatom. S igračem više imali smo još manje prostora, tako da smo se morali brže rješavati lopte”, nakon subotnjeg susreta objasnio je domaći trener Darko Milanič, kojeg su neki slovenski mediji već preselili na klupu Slovana iz Bratislave. Vodstvo kluba odlučno je demantiralo takve navode, tako da će Zoran Zekić očito morati još malo pričekati sa selidbom u grad pod Pohorjem.

Ljubljanski Zmajčeki već su u petak lako svladali Goricu, koja će morati početi ozbiljno razmišljati o borbi za ostanak, jer je izgubila priključak s momčadima iz sredine ljestvice. Olimpija je prvo poluvrijeme završila s minimalnom prednošću, a već u 54. minuti na semaforu Stožica zasvijetlilo je 3:0 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. “Nije bilo lako, iako konačni rezultat možda sugerira drukčije. U pravo vrijeme smo postigli drugi pogodak, što nam je otvorilo vrata do pobjede”, kazao je strijelac drugog pogotka za Olimpiju Rok Kronaveter.

Za nova tri boda Celja, koje opasno diše za vrat Domžalama, bio je dovoljan trenutak inspiracije Mitje Lotriča nakon asistencije Daria Vizingera. Triglav je s dva pogotka Luke Majcena s bijele točke preokrenuo rezultat protiv Mure, što je ozbiljno naljutilo Antu Šimundžu, koji je bio jako nezadovoljan suđenjem.

U najtežoj situaciji i dalje se nalazi Krško, koje će u posljednjem susretu 28. kola sutra ugostiti Domžale.

Prva liga Telekom Slovenije, 28. kolo: Maribor – Rudar 3:1 (1:0), Olimpija – Gorica 3:1 (1:0), Celje – Aluminij 1:0 (0:0), Triglav – Mura 2:1 (0:1), Krško – Domžale u ponedjeljak.