Trica Maribora za novu smjenu na vrhu, Mance pogodio za poker Domžala

Blijedim remijem na gostovanju kod Gorice nogometaši Olimpije su vrh ljestvice Prve lige Telekom Slovenije ponovo prepustili Mariboru, koji je bio uvjerljiv kod fenjeraša Radomlja.

Subotnje gostovanje u Novoj Gorici Olimpija neće zapamtiti po dobrom. Nakon vodećeg pogotka Leona Benka već u 12. minuti izgledalo je, kako će Zmajčeki lako do nove pobjede, no u nastavku susreta su potpuno posustali. Domaći napadač Miran Burgić je izjednačio deset minuta prije kraja, a razočarani trener Ljubljančana Luka Elsner mogao je samo konstatirati, kako pola sata dobre igre ne donosi pobjede.

Mariborčani su tako već prije polaska na put znali, da ih pobjeda protiv Radomlja vrača na vrh ljestvice. Bunker domaćina izdržao je do 32. minute, kada je nakon prekida pogodio stoper Marko Šuler, a do kraja susreta još dvaput je bio udarcima iz daljine precizan veznjak Aleksa Pihler.

Pobjedničku seriju nastavile su i trećeplasirane Domžale, koje su u Kidričevom s lakoćom svladale Aluminij, a samo minutu nakon ulaska u igru bio je precizan Antonio Mance.

Lovre Čirjak je zabio s bijele točke u visokoj pobjedi Celja protiv Rudara, dok je susret između Krškog i Luke Koper obilježilo loše vrijeme, tako da je utakmica završila već u 62. minuti i registrirana je rezultatom 0:0.

Prva liga Telekom Slovenije, 17. kolo: Gorica – Olimpija 1:1 (0:1), Kalcer Radomlje – Maribor 0:3 (0:2), Celje – Rudar 4:0 (1:0), Aluminij – Domžale 0:4 (0:1), Krško -Luka Koper 0:0.

Ljestvica: Maribor 37, Olimpija 36, Domžale 32, Celje 26, Gorica i Luka Koper 22, Rudar 20, Krško 19, Aluminij 15, Kalcer Radomlje 5.