Tri pogotka Brezovca, dva Oremuša; Santini za pobjedu Caena, Maglica Apollona (VIDEO)

U danas igranim utakmicama, u strijelce se upisalo devet hrvatskih nogometaša. Ivan Santini donio je pobjedu svome Caenu, dok je Josip Brezovec upisao hat-trick u uvjerljivom slavlju Sheriffa. Dva pogotka postigao je Mirko Oremuš, a po jedan Vinko Cerovec, Stipe Plazibat, Anton Maglica, Karlo Butić, Antonio Lukanović i Mateas Delić.  Od trenera uspješan je bio Zoran Mamić, dok je Slaven Bilić upisao poraz. Bišćanova Olimpija odigrala je utakmicu bez golova.

Pogodak Santinija za tri boda Caena

Caen je ostvario pobjedu u sedmom kolu francuske Ligue 1. Na svom Stade Michel d’Ornanu slavili su s minimalnih 1-0 protiv Amiensa a jedini pogodak u 54. je minuti postigao hrvatski reprezentativac Ivan Santini.

Santini je u 54. minuti sigurno izveo kazneni udarac, te tako stigao do svog trećeg ligaškog pogotka ove sezone.

Hat-trick Brezovca

Svoju drugu uspješnu sezonu u Sheriffu, predvođenu titulom prvaka Moldavije, nastavlja graditi Josip Brezovec. Nakon jedanaest odigranih susreta, Sheriff je uvjerljivo na vrhu tablice i bez poraza. Posljednja pobjeda stigla je na domaćem terenu protiv trećeplasirane Dacije, A 31-godišnji Varaždinac bio je jedno od glavnih imena u 6-0 pobjedi. Nakon hat-tricka raspoloženog Brazilca Jaira, Brezovec je dodao i svoja tri zgoditka i tako došao do broja od pet prvenstvenih pogodaka. Uz Brezovca važnu ulogu odigrao je i vratar Zvonimir Mikulić, koji je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Seniorski prvijenac Cerovca

U svom petom nastupu za slovenskog prvoligaša, Ankaran Hrvatini, 20-godišnji Vinko Cerovec postigao je prvijenac. U borbi začelja, između Triglava i Ankarana, Cerovec je postigao drugi zgoditak za goste – koji su ostvarili 1-3 pobjedu. Bivši junior Zagreba i Dinama prije dolaska u Sloveniju, okušao se i u Belgiji, gdje je do ovog ljeta nastupao za juniorsku momčad Genta.

Plazibat na vrhu

S novim, ukupno 20. prvenstvenim pogotkom, Stipe Plazibat drži vrh najboljih strijelaca singapurske lige. U 1-3 gostujućoj pobjedi Home Uniteda kod Geylanga, Plazibat se u strijelce upisao u 86. minuti. Ovom pobjedom Home United ostao je u igri za prvaka, iako od vodećeg Albrexa zaostaju 13 bodova – ali s tri utakmice manje.

Napokon Maglica

Nakon više od četiri mjeseca suše i posljednjeg pogotka u svibnju, Anton Maglica zabio je za svoj Apollon. Gostovanje kod AEL Limassola Maglica je otvorio jedinim pogotkom za goste, koji su domaćini poništili početkom drugog poluvremena. Remijem u Limassolu, Apollon je nakon tri odigrana susreta ostao na sedmom mjestu tablice. Za goste je nastupio još jedan Hrvat, Antonio Jakoliš, koji je igrao do 63. minute.

Dva gola Oremuša

U devetom kolu izraelskog prvenstva Ashkelon je svladao Hapoel Raananu s 0-3. Junak utakmice bio je hrvatski veznjak Mirko Oremuš koji je bio dvostruki strijelac. Najprije je u 61. minuti Oremuš iz kaznenog udarca povisio vodstvo na 0-2, da bi deset minuta kasnije postavio konačan rezultat. Ashkelon nakon pet kola ima sedam bodova i nalazi se na sedmoj poziciji. Oremušu je već na tri pogotka u sezoni.

Mateas Delić pogodio za Bisceglie

Talijanski trećeligaš Bisceglie upisao je remi u četvrtom kolu Serie C sa Sicula Leonziom 1-1. Jedini pogodak za domaću je momčad postigao hrvatski napadač Mateas Delić. Gosti su do boda došli u 84. minuti pogotkom Tavaresa. Nakon četiri odigrane utakmice Bisceglie ima 7 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

Pogodak Karla Butića

Momčad Torina do 19 godina poražena je u trećem kolu talijanske Primavere s 2-1 protiv Sassuola. Goste je u 41. minuti doveo 19-godišnji hrvatski napadač Karlo Butić, ali su domaći stigli do preokreta pogocima u posljednjih deset minuta. Torino ima utakmicu manje, te nakon dvije odigrane utakmice nema bodova.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Lukanović za utjehu Catanzara

Talijanski trećeligaš Catanzaro poražen je na svom terenu rezultatom 1-3 protiv Leccea. Za domaće je u igru u 83. minuti ušao hrvatski napadač Antonio Lukanović, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade postigao utješni pogodak za svoju ekipu. Ovo mu je prvi ovosezonski pogodak, a njegova se momačd nakon pet kola nalazi na devetoj poziciji sa sedam bodova.

Asistencija i promašen penal Mujana

Momčad Krškog koju vodi naš Stipe Balajić poražena je u Novoj Gorici kod ND Gorice rezultatom 2-1. Gosti su poveli u šestoj minuti pogotkom Ejupa, na asistenciju našeg napadača Tonćija Mujana. Domaći su izjednačili nakon 15 minuta, da bi u drugom dijelu, u 75. minuti domaći stigli do preokreta. Mujan je osim asistencije imao prigodu upisati se i u strijelce, ali je u 43. minuti promašio kazneni udarac. Za domaće je od 70. minute igrao napadač Andrija Filipović dok je za goste osim Mujana igrao Josip Balić, Marko Dušak, Hrvoje Jurina, Nikola Mandić te Roko Nakić. Nakon deset odigranih utakmica Krško ima 12 bodova i nalazi se na petoj poziciji.

Novi poraz Bilića

Nakon dva uzastopna susreta bez poraza, ‘Čekićari’ su pali protiv gradskih rivala Spursa. Tottenham je u prvih sat vremena s tri zgoditka riješio susret, a nadu Bilićevim izabranicima dalo je isključenje gostujućeg braniča Auriera. Do kraja susreta West Ham je uspio samo smanjiti zaostatak s dva pogotka, Chicharita i Kouyatea, i tako nastavio “sjediti“ u zoni ispadanja.

Pobjeda Zorana Mamića

Al-Ain kojeg vodi Zoran Mamić ostvario je prvu pobjedu u drugom kolu Ujedinjenih Arapskih Emirata. Al-Ain je s 0-3 svladao Hattu, te nakon dva kola ima četiri boda, i nalazi se na drugoj poziciji.

Remi Bišćanove Olimpije

Olimpija nije uspjela vratiti dva boda prednosti ispred Maribora na gostovanju kod Celja. Momčad Igora Bišćana odigrala je 0-0. Za Olimpiju su cijeli susret odigrali Dino Štiglec te Dario Čanađija, dok je Tomislav Tomić zamijenjen u 66. minuti. Danijel Miškić u igru je s klupe ušao u 86., a Benko u 76. minuti. Kod domaćih je cijeli susret odigrao Filip Dangubić.

Jakoliš ‘pocrvenio’

Austrijska Admira remizirala je kod St.Poltena (1-1) u devetom kolu prvenstva. Hrvatski napadač Marin Jakoliš u igru je ušao u 65. minuti ali je prerano izašao iz nje. U 70. je minuti zaradio prvi, a dvije minute kasnije drugi žuti karton, te je isključen. Admira nakon devet kola ima 13 bodova i nalazi se na šestoj poziciji.