Treći uzastopni poraz Hajduka

Hajduk je na pomoćnom poljudskom igralištu dočekao momčad Hrvaca i još jednom izgubio. Unatoč činjenici da su od prve minute zaigrali Mujan, Radčenko i T. Bašić, pojačanja iz prve momčadi. Mladi Hajdukovci ne uspijevaju tako već 3 kola osvojiti niti bod. Hrvace su povele iz kaznenog udarca, nakon što je netko od bijelih igrao rukom. Siguran realizator Ajduković. Na 2:0 povećao je Mamut koji je inače igrač Hajduka na posudbi u Hrvacama, nakon što je lijepo prošao po strani, a onda neobranjivo pogodio Grbićevu mrežu. Hajduk je smanjio kada je nakon jedne odbijene lopte u svoju mrežu pogodio Borozan, a prema službenom zapisniku zgoditak je pripisan Masteliću. Do kraja susreta nisu uspjeli bijeli ozbiljno ugroziti mrežu Hrvaca, koje zasluženo nose bodove iz Splita. Tri poraza za redom nisu razlog za optimizam navijača Hajduka uoči derbija sa Solinom.

U Opuzenu je Mosor neočekivano, ali potpuno zasluženo uzeo bod lideru prvenstva. Neretvanac je krenuo mlako, no uspio doći do pogotka. Deak je asistirao Juričiću, a on majstorski prevario Čubića. Ipak u nastavku Mosor dolazi do izjednačenja, Anković je prošao po strani, ušao u sredinu i snažno šutirao. Lopta se odbija od jednog domaćeg igrača i u čudnoj putanji ulazi u mrežu. Do kraja susreta vidjeli smo drugi žuti Nižića, ali i sigurnog Čubića na vratima Mosora, koji svojoj momčadi osigurava zasluženi bod s teškog gostovanja.

U Pločama je odigran susjedski derbi Jadrana i Neretve. Nakon prvog poluvremena, u kojem gledatelji nisu vidjeli pogotke, uslijedila je prava kanonada u nastavku. Pločani su poveli preko Malete. Kazneni udarac realizira potom Dino Primorac, a Kešina je zabio treći gol za Pločane, pokraj mladog Dragobratovića. Počasni pogodak za Neretvu djelo je najboljeg igrača plavo-bijelih Dragana Brečića.

Utakmica Zagore i OSK-a donijela je prvu pobjedu crvenih u novoj sezoni, no isto tako podigla je veliku buru u Otoku. OSK-ovci ističu problematično suđenje. Zagora je povela preko svog najboljeg igrača Ante Baraća, Ivan Samardžić izjednačuje iz slobodnog udarca sa 25 metara. Ponovno je Barać zabio desetak minuta nakon izjednačenja, za prvu pobjedu Zagore u novoj sezoni.

Pogodak Ivana Samardžića na današnjem susretu

Posted by NK OSK Otok on Tuesday, September 29, 2015

Solin
je slavio u Biogradu i bodovno se izjednačio sa Opuzencima na vrhu tablice. Favoriti se nisu dali smesti, zasluženo su slavili protiv dobre momčadi Primorca. Prvi gol postigao je Hajder na samom početku drugog dijela, a pobjedu potvrdio mladi Medak u sudačkoj nadoknadi. Zanimljivo je bilo u Omišu gdje je istoimeni domaćin minimalno slavio protiv makarskog Zmaja. Omiš je blizu vrhu, ali ne zabija puno. Bio je ovo njihov tek 7 pogodak u isto toliko kola, a strijelac je ovaj put bio Pivčević u 23. minuti. Zmaj već dugo ne zna za pobjedu, vikend će dočekati na posljednjem mjestu. Makarani se nadaju da će im u boljim rezultatima pomoći i braća Rašić, nekada mlade nade Hajduka, čiji se nastup uskoro očekuje.

Srijeda je donijela posljednje tri utakmice 7. kola. Val je uvjerljivo na krilima mladog Marinovića slavio protiv Stobrečana. Nikola je sam zabio 2 gola, a jednoga je dodao Kuzmanić za uvjerljivih 3:0 nakon nepunih pola sata igre. Konačni rezultat postavio je u nastavku Frane Tomaš. Uzbudljivo je bilo u Sinju, Junak je dočekao Kamena kao apsolutni favorit. Krenulo je očekivano, već na početku susreta kazneni udarac sigurno realizira Sablić. Kamen se ne misli predati, Marin Jonjić postiže pogodak i vraća stvari na početak. Držali su gosti bod u svojim rukama sve do pred sam kraj susreta, kada mladi vratar Vladović griješi, a Duje Banić donosi pogotkom novu pobjedu Junaku.

Ipak utakmicu dana vidjeli su gledatelji u Blatu. Jedini otočki trećeligaš dočekao je na svojim Zlinjama Croatiju. Gledatelji se nisu ni smjestili još, a gosti su šokirali domaće sa dva rana pogotka. Brnadić i Marijan Šuto u samo 3 minute dva put tresu mrežu Zmaja. Do poluvremena crveni uspijevaju smanjiti, siguran realizator najstrože kazne je Neven Ercegović. Sudac Marino Majstrović još će dva puta suditi jedanaesterac za domaćina i Ercegović je potpuno preokrenuti rezultat. Čubrilo je na kraju dodao jednoga za konačnih 4:2. Zmijavčani će teško podnijeti poraz na Korčuli, imali su 0:2 nakon 6 minuta igre, no čak tri jedanaesterca suđena za domaćina preokrenula su tijek susreta.