Treća titula Lige prvaka u nizu za Real Madrid (VIDEO)

U finalnoj utakmici u Kijevu Real Madrid je rezultatom 3:1 svladao Liverpool, te tako stigao do treće titule Lige prvaka u nizu, 13. ukupno.

Sjajnih prvih pola sata odigrao je Liverpool koji je do tada nanizao nekoliko prilika, dok su Madriđani bili bez šansi. U 26. minuti Sergio Ramos pomalo je bezobrazno startao na Salaha, te ga povrijedio. Čuvao je španjolski branič Salaha za ruku koji je pao na rame, te nakon par minuta napustio igru.

Samo par minuta kasnije, i Real je ostao bez jednog igrača, ozlijedio se Dani Carvajal, a zamijenio ga je Nacho.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno drukčija slika od onog prvog. Liverpool bez Salaha nije bio ista ekipa, a Real je poveo u 51. minuti. Katastrofalno je pogriješio vratar Loris Karius čiju grešku iskorištava Karim Benzema, koji dovodi Real u vodstvo.

Liverpool se uspjeva brzo vratiti. Nakon četiri minute korner je izveo Milner, Lovren je dobio skok s Ramosom i produžio loptu do Manea, koji poravnava na 1:1.

U 61. minuti Zidane u igru uvodi Garetha Balea, a to mu se isplatilo samo dvije minute kasnije. Ubacio je Marcelo s lijeve strane, a Bale fenomenalno zabija za 2:1.

Liverpool je potpuno dotučen u 83. minuti. S velike udaljenosti puca Bale koji zabija svoj drugi gol, a vratar Liverpoola opet se nije proslavio sa svojom reakcijom.

Za Real je cijeli susret odigrao Luka Modrić, dok je Mateo Kovačić odgledao utakmicu s klupe. Dejan Lovren također je kod Liverpoola odigrao cijelu utakmicu.

Za Real je to treća titula u nizu, a 13. ukupno. Liverpool je treći put zaustavljen u finalima, a Jurgen Klopp drugi je put poražen u finalima Lige prvaka, nakon poraza s Borussijom Dortmund 2013. godine.