Toplakov Varaždin preokretom do slavlja protiv Intera (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin je u Zaprešiću rezultatom 1-2 (1-0) svladao Inter i tako u debiju bivšeg trenera domaćih stigao do treće ligaške pobjede u sezoni, ujedno nanijevši strategu Intera Željku Petroviću prvi poraz otkad je preuzeo klupu.

Inter je odigrao odlično prvo poluvrijeme i imao nekoliko odličnih prilika u drugom, no pobjeda na kraju ide u Varaždin koji je sada na 15 bodova koliko ima i Istra 1961.

Domaće je u vodstvo doveo Serder Serderov u 19. minuti, a preokret momčadi Samira Toplaka donijeli su Leon Benko (60.) i Vinko Petković, koji je u 70. postigao svoj HNL prvijenac za konačnih 1-2.

Prvu veliku priliku imao je Inter kada je u 3. minuti nakon ubačaj sa strane Mitrović pored nespretnih braniča gostiju s tri metra uputio snažan udarac, ali ravno u Nevistića koji dobrim pozicioniranjem upisuje veliku obranu.

Uslijedio je dosta siromašan period utakmice tijekom kojeg je Varaždin samo jednom došao ozbiljnije pred vrata Freliha i to preko Teklića, koji je prošao pored tri igrača i uputio udarac no lopta je završila u bloku.

Inter je u ovom periodu i dalje bio aktivnija i vidno organiziranija momčad, a takav pristup isplatio im se u 19. minuti kada stižu do rezultatske prednosti. Postonjski je odigrao odličnu loptu za Roma na desnoj strani napada, Slovenac je dobro ubacio povratno u peterac, gdje pored statičnih braniča Varaždina s pet metara loptu u mrežu posprema Serderov. 25-godišnjem Rusu to je bio deveti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 16. u 37. Prva HNL nastupu.

Domaći ponovno prijete u 26. minuti kada je van Bruggen potegao s preko dvadeset i pet metara, Nevistić brani i odbija u korner.

Dvije minute poslije Tsonev nakon osvojene lopte probija lijevu stranu napada i upućuje udarac u bliži kut, gostujući vratar je ponovno na mjestu i ponovno odbija loptu u ubačaj iz kuta iz kojeg Inter nije zaprijetio.

Ogromna dominacija ‘Diva iz predgrađa’ se nastavila. U 29. Postonjski upućuje udarac iz daljine, lopta odlazi malo pored vratnice.

Varaždin se nakratko ‘pojavio’ u 32. minuti kada je Teklić ubacio s lijeve strane, no Glavica je glavom poslao loptu preko vrata.

Odličnu situaciju gosti su imali u 40. minuti nakon nekoliko nevjerojatnih poteza domaćih igrača, Glavica se poslije svega našao u jedan na jedan situaciji s Frelihom, no umjesto udarca odlučio se na pokušaj proigravanja Benka na suprotnoj vratnici, ali to je odličnom reakcijom zaustavio van Bruggen.

Na poluvrijeme se tako otišlo s potpuno zasluženom prednošću domaćih, koji su prema kreiranim situacijama mogli i s uvjerljivijom razlikom ući u nastavak susreta.

Varaždin je puno kvalitetnije otvorio drugo poluvrijeme, Inter je igrao prilično povučeno, a iz takvog odnosa snaga gosti prvi put konkretnije prijete u 58. minuti kada je Teklić uputio dobar udarac s ruba šesnaesterca, Frelih brani, a u nastavku opasnost otklanja Postonjski.

Dvije minute poslije Varaždin dolazi do izjednačenja. Ubacio je Teklić iz kuta, domaći kratko očistili, no loptu u gužvu vraća Špičić, a Benko spretno glavom matira Freliha za 1-1 i svoj četvrti pogodak u sezoni, ukupno 71. u 167. Prva HNL nastupu.

Minutu poslije fantastična prilika za Inter. Tsonev je povukao kontru dva na dva nakon očajne reakcije Novoselca (u 15. zamijenio Stolnika), umjesto udarca odlučio se na proigravanje Andrića, no njegov udarac je blokirao Senić.

Toplakova momčad do preokreta dolazi u 70. minuti. Teklić je dobrim dodavanjem otvorio Petkovića u prostor, a 24-godišnjak se sjurio prema sredini i udarcem s nekih četrnaest metara trese mrežu za 1-2 Varaždina i svoj prvijenac u Prvoj HNL.

Nevistić u 73. brani udarac Mitrovića koji se pored dvojice braniča gostiju izborio za poziciju za udarac i s nekih osam metara propustio materijalizirati svoj trud.

Gostujući vratar ponovno se iskazao u 81. minuti kada je obranio odličan pokušaj Postonjskog iz slobodnog udarca s nekih 25 metara.

U prvoj minuti produžetka Benko je ostao sam nakon ubačaja s lijeve strane napada i atraktivno škaricama sa sedam metara pokušao matirati dobro postavljenog Freliha, koji upisuje dobru obranu.

Inter u sljedećem kolu gostuje u Maksimiru kod Dinama, dok će Varaždin biti domaćin Lokomotivi.

U Zaprešiću se s početkom u 15 sati na stadionu Ivan Laljak-Ivić igra druga utakmica programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj Inter dočekuje posljednjeplasirani Varaždin.

Domaći su u nastavak sezone, predvođeni novim nekim novim imenima na travnjaku i novim trenerom na klupi, ušli odlično. Kako rezultatski, tako i prezentiranom igrom, ‘Div iz predgrađa’ općenito izgleda dosta ozbiljniji suparnik. U prvoj utakmici rezultatom 2-0 svladana je Istra, a u prethodnom kolu momčad Željka Petrovića odigrala je neriješenih 1-1 na gostovanju kod Osijeka. Eventualnim slavljem danas protiv Varaždina Inter ima priliku barem privremeno preskočiti ‘Farmaceute’ na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice i nešto se osjetnije odmaknuti od pozicija koje dovode u pitanje ostanak u prvoligaškom društvu.

Danas će im s druge strane biti momčad Varaždina koju s klupe vodi ‘ikona’ Intera – Samir Toplak. Najdugovječniji trener na klupi nekog hrvatskog prvoligaša tako će protiv svog bivšeg kluba pokušati dodatno zakomplicirati borbu za ostanak, tim više što je predzadnja na ljestvici Istra u prvoj utakmici ovog kola poražena od Lokomotive u Zagrebu.

Što se izostanaka tiče domaći ne mogu računati na kartoniranog stopera Milana Savića, dok kod gostiju u kadru zbog ozljeda nema Denisa Glavine i Domagoja Drožđeka.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti sugrađani Robi Kezele i Luka Pajić. VAR sudac je Fran Jović iz Zagreba, a AVAR sugrađanin mu Ivica Modrić.