Tomasov dvostruki strijelac; asistencije Štigleca, Radoševića i Brleka; nova pobjeda za Burića (VIDEO)

Hrvatski nogometaši postigli su danas pet zgoditaka te su upisali četiri asistencije. Dva trenera upisala su pobjede dok je jedan trener osvojio jedan bod.

Tomasov dvostruki strijelac

Astana je uvjerljivo slavila u 28. kolu kazahstanskog prvenstva protiv Zhetsyua. Rezultat utakmice bio je 3:0, a cijeli susret za domaće je igrao i Marin Tomasov. Upravo je Tomasov potvrdio pobjedu svoje momčadi pogocima u 85. i 87. minuti.  Astana je na tablici prva sa 67 bodova, sedam više od drugoplasiranog  Kairata.

Pogodak i asistencija Bobičaneca

Za iznenađenje kola u slovenskom prvenstvu pobrinula se momčad Mure. Oni su u 11. kolu slovenskog prvenstva na svom terenu s čak 4:1 svladali vodeći Maribor. Do 90. minute za domaće je igrao hrvatski nogometaš Luka Bobičanec koji je za vrijeme provedeno na terenu postigao pogodak i upisao asistenciju. Bobičanec je bio asistent za vodeći pogodak domaće momčadi u devetoj minuti, a minutu prije izlaska u igru postigao je i svoj prvi prvenstveni pogodak.

Osim Bobičaneca, za Muru je igrao hrvatski vratar Matko Obradović koji je odigrao cijeli susret, dok je Mihael Rebernik u igru s klupe ušao u 85. minuti. Nakon 11 kola Mura je na tablici osma s 12 bodova.

Pogodak Melnjaka

U 11. kolu slovenskog prvenstva Domžale je poražen na gostovanju kod Rudar Velenja rezultatom 2:1. Gosti su prvi poveli, u sedmoj minuti prvi pogodak u prvenstvu zabija hrvatski nogometaš Dario Melnjak. Držali su gosti vodstvo do samog kraja susreta, no Rudar je pogocima u 85. i 88. minuti stigao do preokreta i tri boda.

Melnjak je za Domžale odigrao cijeli susret, dok se Tonći Mujan u igri zadržao do 77. minute.  Za Rudar je do 68. minute igrao David Arap, dok je Josip Tomašević odigrao cijeli susret. Dominik Radić u igru je ušao s klupe u 60. minuti.

Bojić strijelac u visokom porazu

U sedmom kolu prvenstva u Luksemburgu sastali su se Dudelange i UT Petange. Gosti su poveli rano, već u devetoj minuti hrvatski napadač Filip Bojić zabija za 0:1. No, u nastavku susreta gosti su primili čak šest pogodaka, od čega pet u drugom dijelu te su stradali s visokih 6:1. Nakon sedam kola Petange se nalazi na šestoj poziciji s deset bodova.

Asistencija Štigleca

Slovenski prvak Olimpija nije iskoristila kiks Maribora da im se još više približiti na vodećoj poziciji. Igrala je Olimpija danas protiv Krškog i povela je u 16. minuti. Strijelac je bio Lupeta na asistenciju hrvatskog nogometaša Dine Štigleca. U 73. minuti gosti su stigli do poravnanja, te do boda. Za Krško je cijeli susret odigrao Danijel Stefulj, dok je Ante Vukušić u igri bio do 66. minute.

Nakon 11 kola Olimpija je druga s 19 bodova, pet manje od prvoplasiranog Maribora. Krško je posljednje s osam bodova.

Asistencija i autogol Radoševića

Danski Brondby poražen je u 11. kolu danskog prvenstva protiv Horsensa. Poveo je Brondby u 15. minuti preko Wilczeka, na asistenciju hrvatskog veznjaka Josipa Radoševića.  No, nije samo asistencija bila učinak Radoševića danas. Na njegovu žalost, u 58. minuti autogolom je donio poravnanje gostima, koji su do kraja utakmice stigli i do preokreta. Radošević je odigrao cijeli susret, a Erceg je utakmicu odgledao s klupe. Kod gostiju je cijeli susret branio hrvatski vratar Matej Delač.

Brlek asistent

U devetom kolu švicarskog prvenstva Lugano je na svom terenu remizirao s Baselom 2:2. Iako su gosti imali prednost od 0:2 Lugano je ipak do kraja utakmice stigao do boda. Za domaće je od 55. minute igrao hrvatski veznjak Petar Brlek koji je u 82. minuti bio asistent za drugi pogodak svoje momčadi.

Nakon devet kola Lugano je šesti s deset bodova.

Povratak na pobjedničke staze Burića

Nakon što je prošlo kolo upisao prvi poraz, Damir Burić i njegov Greuther Fürth vratili su se na pobjedničke staze. Fürth je danas s minimalnim rezultatom svladao Dynamo Dresden, a pogodak odluke pao je u 85. minuti, strijelac je bio Keita-Ruel. Cijeli susret za Burićevu momčad odigrao je hrvatski stoper Mario Maloča. Fürth je na tablici drugi s 15 bodova nakon osam kola.

Remi Sablića

Sheriff Tiraspol kojeg vodi naš strateg Goran Sablić remizirao je u derbiju 22. kola moldovskog prvenstva protiv Petrocuba. Bilo je 0:0. Ovaj remi nije ugrozio Sablića i njegovu momčad s obzirom da su i dalje suvereno prvi s 52 boda iz 22 kola, 14 više od drugoplasiranog Milsamija.

Pobjeda Neretljaka u debiju

Mato Neretljak osvojio je velika i važna tri boda u debiju na klupi BiH prvoligaša GOŠK Gabele. GOŠK je slavio na Grbavici protiv favoriziranog Željezničara rezultatom 1:2, te tako osvojio jako važna tri boda.  GOŠK na tablici nakon 12 kola zauzima pretposljednju 11. poziciju s deset osvojenih bodova.